MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

«Велика приватизація в’язниць» починаєтьсяМоніторинговий візит до установи з невідомою назвоюМоніторинговий візит до Голопристанської виправної колонії № 7Моніторинговий візит до Північної виправної колонії № 90Моніторинговий візит до ДУ «Літинська виправна колонія № 123»Моніторинговий візит до ДУ «Стрижавська виправна колонія (№ 81)»Моніторинговий візит до Вінницької виправної колонії № 86Моніторинговий візит до ДУ «Диканівська виправна колонія № 12»Моніторинговий візит до Крижопільського виправного центру № 113Моніторинговий візит до ДУ «Вінницька установа виконання покарань № 1»Моніторинговий візит до ДУ «Ладижинська виправна колонія № 39»Моніторинговий візит до Могилів-Подільської виправної колонії № 114Моніторинговий візит до ДУ «Сокирянська виправна колонія (№ 67)»Моніторинговий візит до Дружелюбівського виправного центру № 1Моніторинговий візит до Вільнянської установи виконання покарань № 11Моніторинговий візит до ДУ «Софіївська виправна колонія № 55»Моніторинговий візит до ДУ «Оріхівська виправна колонія (№ 88)»Моніторинговий візит до Кам’янської виправної колонії № 101Моніторинговий візит до Вільнянської виправної колонії № 20Звіт про моніторинговий візит до Біленківської виправної колонії № 99

«Велика приватизація в’язниць»: на аукціон виставили ще дві установи

07.05.2021   
ХПГ-інформ

Продаватимуть Львівську виправну колонію №48 та Південну виправну колонію №51. Торги мають відбутися вже на початку червня. Про це повідомив Міністр юстиції Денис Малюська.

Виправна колонія №48 не працює з січня 2018 року, тоді всіх засуджених перевели до інших установ покарання. «Попри консервацію об’єкта, кошти на його утримання продовжували витрачатися з державного бюджету. Саме тому нині ми виставляємо цю установу на аукціон, пропонуємо інвесторам придбати собі об’єкт з усіма підведеними комунікаціями і заразом – зробити свій фінансовий внесок у будівництво нової пенітенціарної інфраструктури України», – розповів глава Мін’юсту.  

Виправну колонію №48, що розташована в місті, будуть приватизувати двома лотами: окремо – об'єкти нерухомості, розташовані на земельній ділянці 10,6 га, зі стартовою ціною 132,7 млн грн.; окремо – нерухоме майно, розміщене на 3 га землі, зі стартовою ціною 3,4 млн грн. Серед покупців в Мін’юсті очікують побачити житлових забудовників та девелоперів комерційної нерухомості. 

«Львів – туристичне місто, тому тут цілком може бути побудований, наприклад, туристичний центр, готель або спортивний комплекс. В будь-якому випадку, місцева громада отримає лише користь, а залучення інвестицій створить позитивний ефект для економіки», – заявив Денис Малюська.

Про стартову ціну іншого лоту, розташованої в Одесі Південної виправної колонії №51, поки що невідомо. Засуджених, що відбували  покарання у цій установі, перевели до інших колоній після заворушень, які сталися тут 27 травня 2019 року. Тоді спалахнула пожежа, згоріли лазня, крамниця, чергова частина. Роком раніше в колонії №51 трапилася інша надзвичайна пригода: троє засуджених проламавши стіну приміщення, де зберігалися овочі, відсунули захисну огорожу, після чого вистрибнули на Люстдорфську дорогу та втекли. 


Нагадаємо, в лютому на аукціон було виставлено перший лот проєкту «Велика приватизація в’язниць» – Ірпінський виправний центр №132. Стартова ціна об’єкту становила 220,2 млн грн. Аукціон не відбувся через брак учасників. На повторний аукціон лот виставили за вдвічі меншою ціною – 110,1 млн грн. 

В рамках «Великої приватизації в’язниць» планується виставити на прозорі аукціони майно 35-ти виправних закладів, що перебувають в «законсервованому» стані.

За інформацією Мін’юсту, у 2020 році було закрито 12 установ. Але до активної фази розпродажу в’язниць торік перейти не вдалося. «На заваді стали численні бюрократичні перешкоди. Але врешті-решт із затвердженням державного бюджету на 2021 рік з’явилося світло у кінці тунелю: його нормами передбачено, що доходи від приватизації в’язниць будуть розподілятися за пропорцією 70/30 (70% – у спецфонд та, відповідно, на нове будівництво, 30% – у загальні доходи бюджету). Це хоч і трохи затягує строки, але все-одно надає нам змогу врешті-решт продавати в’язниці у межах процедури малої приватизації», – заявляв міністр юстиції Денис Малюська.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися