MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

13 травня – головне за день

13.05.2021   
ХПГ-інформ
Марії Колесниковій загрожує 12 років ув’язнення; прокурори передали до суду обвинувальний акт щодо одного з катів донецької в’язниці «Ізоляція»; судова влада порушує права журналістів – головне на сьогодні.

• У Білорусі одній з лідерок опозиції Марії Колесниковій висунуто остаточне обвинувачення. Її обвинувачують за трьома кримінальними статтями: змова з метою захоплення державної влади, заклик в засобах масової інформації або Інтернеті до дій, спрямованих на шкоду національній безпеці, створення екстремістського формування або управління ним. Марії Колесниковій загрожує 12 років ув’язнення.

• Прокурори передали до суду обвинувальний акт щодо одного з катів донецької в’язниці «Ізоляція», повідомляє Радіо Свобода із посиланням на Офіс генерального прокурора. Встановлено 9 цивільних жертв його тортур. Перше судове засідання відбудеться 8 червня. Ймовірно, йдеться про Євгена Бражнікова. «Його звинувачують у тому, що він був правою рукою цього Куліковського-«Палича» (один із тюремних начальників в «Ізоляції» – ред.), він брав участь у катуваннях і побитті інших в’язнів, у тому числі через це міг вільно пересуватися територією «Ізоляції», мав певні привілеї від адміністрації. Власне, він навіть інколи (інші в’язні дають свідчення) просто відчиняв двері камер. Тобто він уже був частиною цієї адміністрації, хоча мав також карну статтю на тій території», – згадував про Бражнікова колишній в’язень «Ізоляції» журналіст Станіслав Асєєв. 

• З початку цього року експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні дев'ять випадків порушень прав журналістів з боку представників судової гілки влади. Журналістам заважали працювати в судах Києва, Луцька, Дніпра, Харкова тав Сумській області. «Переважно журналістів не пускали на відкриті судові засідання. Особливо це стосується резонансних справ, які є предметом підвищеного суспільного інтересу. Відмову в допуску часто аргументували карантинними обмеженнями», – йдеться в повідомленні на сайті ІМІ. Також серед порушень – два випадки юридичного тиску (рішення Печерського та Голосіївського районних судів Києва про блокування доступу до низки вебсайтів).

• У Криму Сохібі Бурхановій, дружині вбитого позавчора Набі Рахімова, загрожує депортація до Узбекистану. Таке рішення ухвалив окупаційний Радянський районний суд. В очікуванні депортації жінка перебуватиме у центрі тимчасового утримання.  Двох неповнолітніх дітей Бурханової окупаційний суд запропонував або віддати під опіку, або відправити в супроводі дорослого до Узбекистану.


Головне фото: Дар’я Бурякіна, TUT.BY

 Поділитися