MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

1 червня – головне за день

01.06.2021   
ХПГ-інформ
Сьогодні – Всесвітній день батьків; з 1 лютого до 30 квітня на сході України загинуло 12 і поранено 25 цивільних (УВКПЛ ООН); у білоруському суді політв’язень Степан Латипов спробував перерізати собі горло – головне на сьогодні.

• У період з 1 лютого до 30 квітня 2021 року в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини зафіксували 12 випадків загибелі та 25 поранень цивільних осіб, що трапились як наслідок бойових дій на сході Україні, – передає Радіо Свобода. Ці показники свідчать про значне зростання числа жертв серед цивільного населення порівняно з попереднім звітним періодом з 1 листопада 2020 року по 31 січня 2021 року – на 270 відсотків. Утім, це на 3 % менше в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

• Сьогодні – Всесвітній день батьків (запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН 2012 року). «У цей День ми відзначаємо не лише величезну роль батьків у вихованні та захисті дітей, але й роль сім’ї в цілому. Для гармонійного та всебічного розвитку особистості кожна дитина потребує сімейної опіки, батьківського тепла, уваги, любові й розуміння», – йдеться в повідомленні на сайті ООН.

• В Україні зареєстрували вакцину AstraZeneca, вироблену в ЄС, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Вакцину AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, ЄС, Індія та Канада. Вже до кінця тижня в межах глобальної ініціативи COVAX до України прибуде 705 600 доз вакцини. (Нагадаємо, COVAX має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити рівний доступ до них всіх країн незалежно від рівня доходу).

• Підконтрольний московській владі Верховний суд Криму визнав голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова винним в організації масових заворушень 26 лютого 2014 року (тоді біля стін кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України). Так званий суд заочно засудив Чубарова до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму, штрафу в розмірі 200 тисяч рублів та 200 годин виправних робіт.

• У суді Совєцького району столиці Білорусі Мінську політв’язень Степан Латипов вчинив спробу самогубства, передає білоруська служба Радіо Свобода. Латипов заявив у судовому засіданні, що йому погрожували «прес-хатою» та кримінальними справами проти рідних. Після цього він встав на лавку у клітці, щоб не дотягнулися конвоїри, і увіткнув собі в горло ручку. Потекла кров, Латипов знепритомнів. Тепер він перебуває в Мінському науково-практичному центрі хірургії. До суду Латипова привезли із синцем під правим оком, із забинтованим зап’ястком правої руки, пошкодженим лівим вухом та пластиром на вказівному пальці правої руки. Латипова, якого затримали 15 вересня 2020 року у власному дворі, обвинувачують в «організації групових дій, що грубо порушують громадський порядок, і непокорі вимогам представників влади», «опорі співробітнику органів внутрішніх справ», «шахрайстві в особливо великому розмірі».

Степан Латипов (фото з фейсбуку ПЦ «Весна»)


Головне фото з сайту winni.in

 Поділитися