MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

7 червня – головне за день

07.06.2021   
ХПГ-інформ
Попри видатки на протидію пандемії COVID-19 ядерні держави 2020 року витратили на ядерну зброю 72,6 мільярда доларів; допомогу від держави отримали близько 340 тисяч працівників та підприємців, які не працювали через карантин; 9 українських громадських журналістів незаконно утримуються в російських тюрмах – найважливіше на сьогодні.

• Видатки дев’ятьох держав світу, які мають ядерну зброю, на цей вид озброєнь виріс на 1,4 мільярда доларів у 2020 році порівняно з 2019-м – про це йдеться в дослідженні Міжнародної кампанії за відмову від ядерної зброї (ICAN), передає Радіо Свобода. За даними ICAN, ці країни – США, Китай, Росія, Велика Британія, Франція, Індія, Ізраїль, Пакистан, Північна Корея – витратили загалом 72,6 мільярда доларів у 2020 році. У 2019 році цифра склала 71,2 мільярда.

• 9 громадських журналістів незаконно утримуються в російських тюрмах, один перебуває під домашнім арештом. Це – Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов, повідомляє Міністерство закордонних справ України. Також 10 березня у тимчасово окупованому Сімферополі російська ФСБ затримала журналіста Крим.Реалії Владислава Єсипенка.

• Станом на 7 червня, за відомостями правозахисного центру «Весна», у Білорусі визнано політв’язнями 471 особу. Більша частина цих людей потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями під час і після президентських виборів 2020 року. Нагадаємо, станом на 5 травня таких осіб було 363.

Судовий процес над Павлом Северинцем та іншими політв’язнями (фото: Белапан)


• В Окружному суді Гааги відновилися слухання у справі про збиття літака рейсу MH17. Сьогодні розпочався розгляд справи по суті. Суд має на меті з’ясувати, чи був збитий «Боїнг» ракетою «БУК», чи була випущена ракета «БУК» з сільськогосподарського поля неподалік від Первомайського, чи брали участь у цьому обвинувачені? Протягом наступних трьох днів – 8, 9 та 10 червня – суд проведе підсумкове обговорення документів у справі. За необхідності слухання продовжать 11 червня.

• Стан здоров’я кримчанина Меджита Абдурахманова, якого звинувачують в участі в забороненій на території Росії організації «Хізб ут-Тахрір» та утримують у СИЗО в Ростові-на-Дону, суттєво погіршився. Про це повідомила Омбудсман Людмила Денісова у Telegram. Абдурахманов скаржиться на постійні болі у спині, через які не може самостійно пересуватися. Зокрема, для участі у черговому судовому засіданні йому була проведена місцева анестезія. Адміністрація СІЗО не надає українському громадянинові належного обстеження та лікування, а звернення до медичної частини слідчого ізолятора ігноруються. Це є порушенням пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною та соціальною радами ООН, і розцінюється як тортури або нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження.

Меджит Абдурахманов


Допомогу від держави отримали близько 340 тисяч працівників та підприємців, які не працювали через карантинні обмеження, повідомляють у Кабміні. «За інформацією Пенсійного фонду, на сьогодні 339 939 заяв були включені до списків для виплати допомоги застрахованим особам за рахунок коштів державного бюджету у розмірі 8 000 гривень», – йдеться в повідомленні.


Головне зображення: ядерна зброя Китаю (з сайту hvylya.net)

 Поділитися