MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Так званий суд у Криму заочно засудив Чубарова до шести років колоніїЄСПЛ заборонив Росії депортувати вдову убитого ФСБ Набі РахімоваКрим: Дружину вбитого Набі Рахімова депортують до УзбекистануКрим: Під час обшуків убито Набі Рахімова Крим: Обшук у брата політв’язняКрим: Кілька подій останніх днівРФ: Рустема Ісмаїлова етапували до колонії в БашкортостаніРФ: Прибулих до російських колоній кримських татар тримають у ШІЗОРФ: Верховний суд змінив присуд фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»РФ: Енвера Сейтосманова засудили до 17 років позбавлення воліРФ: Свідок у справі «Хізб ут-Тахрір» свідчив під психологічним тиском ФСБКрим останнім часом (25.04.–14.05.2018)Крим останніми днями (12.04.–25.04.2018)Крим останніми днями (03.04.–11.04.2018)Крим останніми днями (26.03–02.04.2018)Крим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)

РФ: Кримчанина з інвалідністю залишили в СІЗО

08.06.2021   
ХПГ-інформ
Захист наполягав, що продовження арешту для Зекір’ї Муратова неможливе, адже той має низку важких захворювань, а також інвалідність, яка є підставою для обрання запобіжного заходу, не пов’язаного із триманням під вартою.

Апеляційний суд у місті Власиха (Московська область) відмовив стороні захисту Зекір’ї Муратова у зміні запобіжного заходу на такий, що не передбачає тримання під вартою – на сьогодні кримський татарин з інвалідністю, якого обвинувачують в участі в забороненій у РФ організації «Хізб ут-Тахрір», перебуває в СІЗО-1 Ростова-на-Дону. Про це повідомляє громадська організація «Кримська солідарність» із посиланням на адвокатку Лілю Гемеджі. Підсудний брав участь у засіданні по відеозв’язку з ростовського СІЗО № 18.

Зекір’я Муратов (фото: «Кримська солідарність»)


Захист наполягав, що продовження арешту для Муратова неможливе, адже той має низку важких захворювань, а також інвалідність, яка є підставою для обрання запобіжного заходу, не пов’язаного із триманням під вартою. Також адвокатка зазначила, що її підзахисний не має можливості залишити територію РФ, тож чинити тиск на свідків він не може. До того ж, усі докази вже зібрані й долучені до матеріялів справи, отже впливати на хід судового слідства Муратов також не може.

Прокурор заперечував проти доводів захисту і просив залишити в силі ухвалу Південного окружного військового суду, згідно з якою строк перебування в СІЗО Муратову був продовжений.

Суд скаргу захисту не задовольнив. З якої причини, буде відомо за кілька днів, коли адвокати отримають повний текст постанови – у засіданні була оголошена лише результативна частина.

Зекір’я Муратов має 3 групу інвалідності, слабує на низку захворювань опорно-рушійного апарату, а також хронічну гіпертонію та стенокардію. 23 березня цього року переніс гіпертонічний криз. Зараз в нього тиск підвищується до 200 мм рт. ст. Неодноразові заяви Муратова щодо медико-санітарної експертної комісії для продовження групи інвалідності ігноруються. Йому повідомили, що він вже перебуває у черзі для вивозу до міської лікарні для встановлення точного діагнозу та надання медичної допомоги. «Коли вона буде надана, нам невідомо», – каже адвокатка Гемеджі.

Адвокатка Ліля Гемеджі (архівне фото: Олександра Сурган, RFE/RL)


Зекір’ю Муратова підконтрольний московській владі суд заарештував 8 липня 2020 року за обвинуваченням в участі в «Хізб ут-Тахрір». Напередодні відбулися масові обшуки у кримськотатарських господах.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися