MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

9 червня – головне за день

09.06.2021   
ХПГ-інформ
У Панютинському психоневрологічному інтернаті підопічні гуляють у «вольєрі» під замком; колишнього політв’язня Едема Бекирова підконтрольний Кремлю кримський суд заочно засудив до позбавлення волі; попри рішення суду ЄС, санкції Євросоюзу щодо Віктора Януковича та його сина, залишаться в силі – найважливіше на сьогодні.

• На Харківщині у Панютинському психоневрологічному інтернаті підопічні гуляють у «вольєрі» під замком. Під час візиту члени моніторингової групи у складі працівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадського монітора побачили два десятки мешканців інтернату, які перебували в огородженому решітками дворі, який було зачинено на навісний замок. Деякі з них лежали на лавах. Іншим не було, де присісти, тому вони ходили по двору. Справляти фізіологічні потреби підопічні інтернату були змушені у присутності інших у відро. Крім того, було виявлено факти незабезпечення належних умов проживання, харчування підопічних тощо.

• Колишнього політв’язня активіста Едема Бекирова підконтрольний московській владі Центральний районний суд Сімферополя засудив до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії загального режиму і виплати штрафу в розмірі 150 тисяч рублів за обвинуваченням у «зберіганні та перевезенні вибухових речовин». Про це повідомила Омбудсман Людмила Денісова у Telegram. Суд відбувався заочно. Нагадаємо, Едем Бекиров повернувся в Україну в результаті обміну утримуваними особами у вересні 2019 року.

• До оптичного інтернету буде вперше підключено 3 652 сіл, у яких понад 11 тисяч соцоб’єктів, повідомляє Мінсоц. Кабмін затвердив розподіл коштів інтернет-субвенції для 670 громад. Понад мільйон українців отримають можливість вперше підключитися до оптичного інтернету. Соцзаклади, обіцяють у Кабміні, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року.

• В окружному суді Гааги, де відбуваються слухання у справі про збиття рейсу MH17 на Донбасі у липні 2014 року, виступив свідок, який стверджує, що бачив «Бук» і випущену ракету. Про це повідомив представник Conflict Intelligence Team (CIT), передає Громадське. Свідок стверджує, що коли охороняв перехрестя від «українських терористів», почув звуки гусеничної машини й побачив у тіні дерев «Бук». Незабаром після проїзду «Бука» він почув вибух та побачив політ ракети. Свідок зазначив, що ракета вибухнула біля кабіни літака. після чого борт почав падати. Військових літаків він не бачив і дуже здивувався, що по літаку стріляли. Нагадаємо, тоді загинули 298 людей – 283 пасажири та 15 членів екіпажу.

• Правозахисний центр «Меморіал» визнав кримського татарина Вадима Бектемирова, якого обвинувачують в участі в міжнародній ісламській організації «Хізб ут-Тахрір», політичним в’язнем. Бектемирову, філологу та релігійному діячу із Криму, загрожує до 20 років позбавлення волі. Правозахисники вважають, що Вадим Бектемиров був позбавлений волі з політичних мотивів, через реалізацію ним права на свободу віросповідання, з порушенням права на справедливий судовий розгляд за відсутності в його діях складу злочину. «Меморіал» вимагає негайного звільнення Бектемирова.

• Незважаючи на рішення суду ЄС, який анулював санкції Євросоюзу стосовно Віктора Януковича та його сина, обмеження залишаться в силі, повідомляє Супільне, посилаючись на заяву речника ЄС Пітера Стано. «Вони (Віктор та Олександр Януковичі – ред.) залишаються під дією обмежувальних заходів на підставі правового акту, що був ухвалений цього, 2021 року. Тож заморожування цих активів буде чинним до 6 березня 2022 року», – зазначив сьогодні чиновник. Пітер Стано наголосив, що суд скасував рішення Євроради від 2019 року, втім рішення ради ЄС від 2021 року, що подовжує дію санкцій проти Януковичів, залишається чинним. Нагадаємо, сьогодні Суд загальної юрисдикції Євросоюзу задовольнив позови колишнього президента України Віктора Януковича і його сина Олександра проти Ради ЄС та скасував санкції, що діяли проти них із 2019 по 2020 рік. Причина – немає підтверджень, що Януковичі мають змогу захистити себе в українському суді.


Головне зображення: Панютинськоий психоневрологічний інтернат (фото: ombudsman.gov.ua)

 Поділитися