MENU

Єдине досягнення – припинили розстрілювати

Рішення про припинення громадянства відносно громадян, до яких застосували санкції за рішенням РНБО, є свавільним та незаконним.

Новини

22 квітня – головне за день

22.04.2021
Окупанти вже видали 250–300 тисяч паспортів РФ жителям Донбасу; у Міжнародний день Матері-Землі глава ООН закликав припинити самовбивчу війну з природою; з держбюджету буде спрямовано 980 мільйонів гривень на придбання ноутбуків для педагогічних працівників – найважливіше за сьогодні.

Дослідження показало, що псилоцибін може бути ефективним у лікуванні депресії

22.04.2021
Компонент ‘магічних грибів’ псилоцибін показав позитивний вплив на симптоми депресії. Учені говорять, що потрібні подальші дослідження.

21 квітня – головне за день

21.04.2021
Amnesty International зафіксувала зменшення числа страт у світі третій рік поспіль; у Криму підконтрольний Кремлю суд засудив українського військового до 3,5 років колонії; представники Європарламенту та Ради держав-членів ЄС попередньо погодили зниження рівня викидів вуглекислого газу до 2030 року – найважливіше за сьогодні.

Білоруського активіста намагаються видворити з України без рішення суду

21.04.2021
Сьогодні вранці до білоруського анархіста Олексія Боленкова, що кілька років мешкає в Україні, з обшуком прийшла поліція. Після цього представники СБУ пред’явили йому рішення про примусове видворення. У Білорусі на нього чекає КДБ.

Справа Дмитрієва: «Меморіал» поскаржився на адвоката за призначенням

21.04.2021
Призначений судом адвокат брав участь у судових засіданнях проти волі підсудного – на той час Юрій Дмитрієв уже мав адвоката за угодою, який працював із ним з 2016 року.

20 квітня – головне за день

20.04.2021
За перший квартал 2021 року російські силовики провели у Криму 146 затримань, зокрема 126 – щодо кримських татар; у «Всесвітньому індексі свободи преси» Україна займає 97 місце зі 180; премію ім. Вацлава Гавела отримала правозахисниця із Саудівської Аравії – найважливіше за сьогодні.

Мандрівка Європою для вразливих груп населення – в Одесі викрили канал торгівлі людьми

20.04.2021
Вісьмох підозрюваних затримали в Україні, дев’ятьох – у Франції.

19 квітня – головне за день

19.04.2021
Пенсії жінок в Україні в середньому на 30 % нижчі за пенсі чоловіків; протягом року від кримінальної відповідальності звільнено 115 дітей; за три місяці 2021 року українські журналісти 21 раз зазнавали фізичної агресії під час професійної діяльності – найважливіше за сьогодні.

У Таїланді звільнили шістьох ув’язнених українців

19.04.2021
Троє наших співгромадян залишаються за ґратами.

РФ: Справу «Красногвардійської групи Хізб ут-Тахрір» повернули до суду першої інстанції

19.04.2021
На початку листопада минулого року фігурантів справи засудили до тривалих строків позбавлення волі, проте суд у Ростові-на-Дону не надав підсудним можливості ознайомитися з матеріалами справи.

Аналітика

Який вирок нам виносить природа? Або як ми обманюємо самих себе, коли забруднюємо довкілля

На жаль, прикро, але українці часто вважають, що про безпечне довкілля для них хтось повинен потурбуватися. Хоча дуже багато залежить від нас самих і від нашого розуміння, що природа не прощає зневажливого ставлення до навколишнього світу.

Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 37 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 13.04.2020–17.04.2020

Загалом за цей тиждень зареєстровані 54 проекти законів і постанов Верховної Ради України, з яких 15 становлять проекти процедурних постанов щодо різних аспектів діяльності парламенту, пов’язаних із прийняттям за основу, відхиленням або поверненням на доопрацювання окремих законопроектів, діяльністю тимчасових слідчих комісій, проведенням парламентських слухань, призначенням високопосадовців, призначенням позачергових виборів тощо.

Країні потрібна справжня судова реформа

Євген Захаров. Тези виступу на правозахисному клубі «Культ помсти чи верховенства права: стан та виклики судової реформи в Україні»

Відповідь уряду України на звіт Європейського Комітету з запобігання катуванню та нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню (КЗК) про результати його ad hoc візиту до України з 4 до 13 серпня 2020 року

ХПГ публікує український переклад Відповіді.

Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 36 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 06.04.2020–10.04.2020

Загалом за цей тиждень зареєстровані 38 проектів законів і постанов Верховної Ради України, з яких 6 становлять проекти процедурних постанов щодо різних аспектів діяльності парламенту, пов’язаних із прийняттям за основу, відхиленням або поверненням на доопрацювання окремих законопроектів, продовженням персональних санкцій тощо. Стан проходження проектів у цьому огляді визначається на кінець робочого дня 05.04.2021.

«Камінець дружби» як елемент для російської пропаганди?

Як показала ця нинішня історія, лише від нашої власної громадянської позиції залежить, чи будемо ми бачити навколо себе камінці «русской дружбы», чи таки зуміємо розбити їх на друзки.

Пожежа під назвою «COVID-19»: ми самі підкидаємо дрова у це небезпечне багаття?

Навіть тоді, коли займаєшся улюбленою справою чи читаєш позитивні новини, у пам’яті виринає мапа України, яку заливає червоний ковідний вогонь.

‘Чи варто легалізувати?’ та ще 7 питань про ЛСД

Заборонений у 60-ті роки потужний галюциноген останніми роками знову почав привертати увагу науковців і може стати ефективними ліками від депресії та аутизму.

Я – не єврей

Вірю, що, вмираючи, вони все ж таки знали: цей день настане і Литва обернеться до них. І тоді вони повернуться до неї. Тому що Литва – це був їхній дім, єдиний дім, і іншого вони не мали.

Жити чи виживати? Або про завтрашній день, подушку фінансової безпеки і «смітник» у супермаркеті

Вразило не тільки те, що в магазині з’явився цей «смітник». Торговельні мережі готові й повітря запаковувати та продавати, аби лишень отримати зиск. Вразило, що біля того стола знаходилися люди, і щось там вибирали собі для купівлі.