MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЄСПЛ розпочне розглядати справу «Україна і Нідерланди проти Росії» наступної осені

18.12.2020   
ХПГ-інформ
Попередньо перше засідання призначене на 15 вересня. Про це повідомив уповноважений з питань ЄСПЛ у Міністерстві юстиції України Іван Ліщина.

Європейський суд з прав людини розпочне розгляд справи Україна і Нідерланди проти Росії наступного року – попередньо перше засідання призначене на 15 вересня. Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомив уповноважений з питань ЄСПЛ у Міністерстві юстиції України Іван Ліщина.

Нагадаємо, наприкінці листопада Велика Палата ЄСПЛ повідомила, що вирішила приєднати до справи Ukraine v. Russia (re Eastern Ukraine) no. 8019/16 ще справи Ukraine v. Russia no. 43800/14 (щодо дітей з державних закладів, яких незаконно вивозили до Росії на початку війни) та the Netherlands v. Russia no. 28525/20 (стосовно катастрофи літака рейсу MH17, збитого в небі над Донбасом у липні 2014 року[1]).

Як зазначає Ліщина, Україна подала відповіді на понад 50 запитань Суду щодо прийнятности у справі Україна проти Росії (re Eastern Ukraine) – тобто у Донбаській справі, яка тепер має назву Україна і Нідерланди проти Росії.

«Це кращій матеріал, якій ми збирали за шість років ведення цієї справи! Цього разу … всі спецслужби … надали нам докази ефективного контролю з боку РФ за ОРДЛО. По деяким матеріалам нашім північним сусідам буде дуже важко пояснити, що це вони мали на увазі…», – написав уповноважений.

Зі слів Ліщини, ЄСПЛ настроєний дуже серйозно і попередив сторони, що даватиме відстрочки лише у виключних випадках.

До вересня Суд збирається «провести обмін поданнями між Нідерландами та РФ щодо МН17, а також [отримати] відповіді всіх учасників, включаючи треті сторони (в нас їх дві: Уряд Канади та Human Rights Law Centre – University of Nottingham), на додаткові запитання ЄСПЛ. Тобто фактично Суд намагається за 9 місяців наздогнати Нідерландською справою стан української справи по Донбасу, до якого ми рухались шість років. Подивимось, чи вдасться це на практиці, але Суд настроєний дуже серйозно: він попередив сторони, що даватиме відстрочки тільки у виключних випадках», – зазначив Іван Ліщина.


[1] Пасажирський літак «Боїнг-777» рейсу МН17 «Малайзійських авіаліній», що летів з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – 283 пасажири та 15 членів екіпажу. Міжнародне розслідування, очолюване Нідерландами, дійшло висновку, що «Боїнг» був збитий ракетою з російського зенітно-ракетного комплексу «Бук», завезеного на українську територію для підтримки збройних формувань «ДНР/ЛНР».

 Поділитися