MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим: Засуджено чотирьох кримських татар у «справі Таблігі Джамаат»Крим: Едема Бекирова повернули до СІЗОКрим: Активіста Бекирова вивезли з СІЗО до лікарніДеякі кримські події останніх днівКрим: «Тримання в ізоляторі – повільне вбивство»Крим: Асана Чапуха терміново госпіталізували (ОНОВЛЕНО)Крим: у Кязіма Аметова погіршився стан здоров’яКрим: Асану Чапуху змінили запобіжний західКрим останнім часом (21.08.–30.08.2018)Крим: Олександра Стешенка засудили до 2 років позбавлення воліКрим останнім часом (15.05.–22.05.2018)До 74-ої річниці депортації кримських татарКрим останнім часом (25.04.–14.05.2018)Крим останніми днями (12.04.–25.04.2018)Крим останніми днями (03.04.–11.04.2018)Крим останніми днями (26.03–02.04.2018)Крим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язні

Кримчанин Ренат Сулейманов вийшов із російського ув’язнення

05.01.2021   
ХПГ-інформ
52-річний кримський татарин, засуджений у січні 2019 року у «справі Таблігі Джамаат», відбув увесь строк покарання.

52-річний Ренат Сулейманов, засуджений у січні 2019 року у «справі Таблігі Джамаат», вийшов з російської колонії, відбувши весь строк покарання. Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Ренат Сулейманов (фото з сайту ПЦ «Меморіял»)


Сулейманов був засуджений за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ (організація діяльности екстремістської організації) до 4 років позбавлення волі в колонії загального режиму та 1 року обмеження волі за причетність до ісламського руху «Таблігі Джамаат», який у Росії визнаний екстремістським, проте в Україні діє цілком легально.

У суді Сулейманов винним себе не визнав. Кримчанин заявив, що ні він, ні його однодумці не планували та не скоювали жодних дій, які несли б загрозу безпеці населення Криму. Свої релігійні погляди Сулейманов не вважає за кримінальні.

Вину кримського татарина держобвинувачення доводило традиційним способом – показаннями прихованих свідків, лінгвістичною та релігієзнавчою експертизами, відеозаписом зборів, наявністю ісламської літератури.

«Кожний мусульманин зобов’язаний закликати до релігії Аллаха. У частині екстремізму – я не підтримував його ні до арешту, ні тепер. І в цій частині я не згодний з висновками лінгвістичної експертизи», – сказав Сулейманов на заключному судовому засіданні.

Строк Сулейманов відбував у виправній колонії в Кабардино-Балкарській Республіці.


Нагадаємо, 2 жовтня 2017 року управління ФСБ по Криму повідомило, що ліквідувало три осередки організації «Таблігі Джамаат». Тоді в селі Мельничному Білогорського району, а також у селищі Молодіжному під Сімферополем російські силовики провели хатні труси у кримських татар. Після трусів були затримані Ренат Сулейманов, Арсен Кубедінов, Сейран Мустафаєв і Талят Абдурахманов. Підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував затриманих кримчан.

22 січня 2019 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму ухвалив вирок чотирьом кримським татарам у «справі Таблігі Джамаат».

Сулейманова засудили ч. 1 ст. 282.2 КК РФ (організація діяльности екстремістської організації) до 4 років позбавлення волі в колонії загального режиму – на думку слідства, він був організатором. Абдурахманова, Кубедінова та Мустафаєва суд визнав винними за ч. 2 ст. 282.2 КК РФ (участь у діяльності екстремістської організації) і засудив до 2 років і 6 місяців позбавлення волі умовно.

Сулейманов – єдиний, хто оскаржив вирок, проте апеляційний суд погодився з рішенням суду першої інстанції.

Правозахисний центр «Меморіял» визнав Рената Сулейманова політв’язнем.


«Таблігі Джамаат» – аполітичний релігійний рух, заснований у 1926 році в Індії Мауланою Мухаммадом Ільясом. У 2009 році Верховний суд Росії визнав організацію екстремістською й заборонив її діяльність.


Окупація Криму

Захоплення Криму російськими військами розпочалося 20 лютого 2014 року. Окупанти, що висадилися на півострові, не мали розпізнавальних знаків і відомі як «зелені чоловічки» (у російському інформаційному просторі їх називають «ввічливими людьми»). «Ввічливі люди» захопили сімферопольський аеропорт, Керченську паромну переправу, інші стратегічні об’єкти.

1 березня самопроголошений глава Ради міністрів АРК С. Аксьонов звернувся до президента РФ В. Путіна про надання сприяння у забезпеченні миру і спокою на території Автономної Республіки Крим. Того ж дня Держдума РФ проголосувала за введення військ на територію України.

16 березня у Криму відбувся «референдум» про статус півострова. За результатами «референдуму», які не визнали ні Україна, ні Європейський Союз, ні США, Росія включила Крим до свого складу – 18 березня Путін оголосив про приєднання Криму до РФ.

Потому почалися репресії російської влади щодо незгодних з окупацією кримчан, людей, які мають проукраїнську позицію, громадських активістів, кримських татар, зокрема за участь в організації «Хізб ут-Тахрір», що заборонена на території РФ, однак легально діє на території України.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Російської Федерації. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова і називає свої дії «відновленням історичної справедливости».

 Поділитися