MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

РФ: оголошено вирок кримським татарам – фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»Крим: Підконтрольний Кремлю суд заарештував затриманих напередодні кримських татарКрим: Затримано трьох кримських татарКрим: Підконтрольний Кремлю суд засудив чоловіка до 10,5 років колоніїКрим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)Крим останніми днями (07.02–13.02.2018)Крим останніми днями (31.01.–06.02.2018)Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомогиКрим: З 2014 року до російського війська призвано 28 тисяч жителів півостроваКількість українських політв’язнів у Росії та Криму збільшується – ДенісоваКрим: Найбільш жорстокі тортури щодо ув’язнених застосовують співробітники ФСБОприлюднена нова доповідь Генсекретаря ООН про порушення прав людини у КримуРезолюція ПАРЄ щодо прав кримських татар: документ змінив тональність

РФ: Трьох кримчан засудили до тривалих строків позбавлення волі

13.01.2021   
ХПГ-інформ
Російський суд ухвалив вирок у справі «білогорської групи Хізб ут-Тахрір». Енвера Омерова засудили до 18 років позбавлення волі, Айдера Джеппарова – до 17 років, Різу Омерова – до 13 років, усіх – у колонії суворого режиму.

12 січня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) виніс вирок у справі «білогорської групи Хізб ут-Тахрір» – трьох кримських татар засудили до тривалих строків позбавлення волі. Так, Енвер Омеров отримав 18 років позбавлення волі, Айдер Джеппаров – 17 років, Різа Омеров – 13 років, усі – у колонії суворого режиму. Про це повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Фото з телеграм-каналу Людмили Денісової


Енверу Омерову інкримінували «організацію діяльности» терористичної організації»,Різі Омерову та Айдеру Джеппарову – «участь у діяльності» такої організації. Окрім того, усіх трьох обвинуватили у «приготуванні до насильницького захвату влади організованою групою за попередньою змовою».

Як повідомляє «Кримська солідарність», згідно з матеріялами справи, обвинувачувані не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували скоювати терористичного акту та не закликали інших до скоєння терористичних дій. Відсутні будь-які докази, які б свідчили про спробу повалення конституційного ладу Російської Федерації та захоплення влади.

На аудіозаписах, що містяться в матеріялах справи, зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні й політичні теми – це, фактично, і стало єдиним доказом скоєння ними злочину терористичного характеру.

Український Омбудсман Людмила Денісова засудила вирок трьом українським громадянам, зазначивши, що, згідно з рішенням суду, кожен з них перші два роки ув’язнення буде утримуватися в тюрмі.

«Засуджую ухвалене незаконне рішення стосовно наших співгромадян країною-агресором, яка своїми ганебними діями продовжує демонстративно порушувати міжнародні договори та норми міжнародного права», – написала Денісова у своєму телеграм-каналі.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив підтримку рідним політв’язнів і закликав українську владу, а також лідерів політичних партій і громадських організацій обнародувати, що вони конкретно роблять у зв’язку з посиленням переслідувань кримських татар на окупованому півострові.

«Закликаємо Президента України, Верховну Раду України та Уряд України, а також лідерів політичних партій і громадських організацій України виступити з обнародуванням конкретних дій, які пропонуються ними у зв’язку з черговим пожорсткішанням репресій і переслідувань кримськотатарського народу російськими окупантами. Меджліс кримськотатарського народу докладатиме і далі всіх зусиль, спрямованих на звільнення кримських політичних в’язнів з російських тюрем та якнайшвидшої деокупації Криму», – написав Чубаров у фейсбуку.

12 січня, у день ухвалення вироку, кримські татари, що приїхали до Ростова-на-Дону з Криму підтримати співвітчизників, влаштували акцію під стінами суду, повідомила «Кримська солідарність» на своїй фейсбук-сторінці.


Нагадаємо, 10 червня 2019 року в окупованому Росією Криму відбулися труси у кримськотатарських господах. Тоді серед затриманих були й засуджені 12 січня Енвер Омеров, його син Різа та Айдер Джеппаров.

Підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував кримчан. 58-річного Енвера Омерова ФСБ обвинуватила в «організації діяльности терористичної організації» (ч. 1 ст. 205.5 КК РФ), Різу Омерова Айдера Джеппарова – в «участі в діяльності терористичної організації» (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ). Засідання проходили у закритому режимі.

Правозахисний центр «Меморіял» визнав кримчан політв’язнями.

 Поділитися