MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Понад 160 тисяч жителів Донбасу отримали російські паспорти

26.01.2021   
ХПГ-інформ
Російські паспорти вже отримали 164,34 тисячі громадян України, що мешкають на окупованій території Донбасу. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на Східну правозахисну групу.

Російські паспорти вже отримали 164,34 тисячі громадян України, що мешкають на окупованій території Донбасу. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на Східну правозахисну групу. Громадське об’єднання має власні джерела інформації у так званих ДНР та ЛНР

Станом на листопад 2020 року в окупованих районах Луганської області паспорт держави-агресора отримали 68,3 тисячі громадян. На території Донецької області, що не контролюється Україною, ця цифра становить 95,93 тисячі.

«Людям, які мешкають на підконтрольній українському уряду території та мають довідку ВПО, а в паспорті громадянина України стоїть прописка на території ОРДЛО, так само оформлюють паспорти РФ та записують в окрему чергу під час оформлення. У Міграційній службі РФ Ростовської області фіксується фактичне місце проживання осіб, які оформили паспорт РФ», – пояснюють правозахисники.

У той же час Радіо Свобода повідомляє про «законодавчу» ініціативу окупаційної адміністрації Донецька: до 2025 року єдиним документом, що гарантуватиме громадянські права на цій території, може стати так званий «паспорт ДНР». За основу «законодавці» беруть відповідний «закон» невизнаної республіки Абхазія. Так, йдеться про обмеження «негромадян ДНР» у праві на купівлю та продаж нерухомості, праві на підприємницьку діяльність, і навіть у праві на свободу пересування. Попит на «паспорти ДНР» зріс після того, як його наявність стала обов’язковою умовою для отримання російського громадянства, пояснюють журналісти Радіо Свобода.


Нагадаємо, Російська Федерація спростила для жителів ОРДЛО процедуру отримання російського громадянства ще у квітні 2019 року. Українські правозахисники назвали такой крок продовженням агресії РФ проти України. Міністерство закордонних справ України відреагувало так само гостро: «… протиправні рішення Кремля, які мають на меті полегшити отримання громадянами України російського громадянства, є юридично нікчемними та не визнаються Україною. Вони жодним чином не впливають на належність мешканців тимчасово окупованих Росією територій в Донецькій і Луганській областях до громадянства України, визначеного Конституцією та законодавством України».

Восени минулого року держава-агресор визнала легітимними документи, що видають окупаційні адміністрації так званих ДНР та ЛНР.


За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, станом на 11 січня 2021 року взято на облік 1 459 022 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

 Поділитися