MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Україна подала до ЄСПЛ нову заяву проти РФ

23.02.2021   
ХПГ-інформ
У заяві йдеться про цілеспрямовані вбивства політичних опонентів, які вчиняє сусідня держава як на своїй території, так і в інших державах, зокрема – в Україні.

Європейський суд з прав людини отримав від уряду України нову міждержавну заяву проти Російської Федерації. У ній йдеться про цілеспрямовані вбивства політичних опонентів, які вчиняє сусідня держава як на своїй території, так і в інших державах, зокрема – в Україні.

«Уряд України подав нову заяву до Європейського суду з прав людини проти Російської Федерації. Справа стосується тверджень українського уряду про триваючу адміністративну практику Російської Федерації, яка полягає у цілеспрямованих вбивствах передбачуваних опонентів Російської Федерації, в Росії та на території інших держав», – йдеться в повідомленні на сайті ЄСПЛ.

Український уряд також заявляє, що Російська Федерація не розслідувала ці вбивства та проводила операції приховування, заважаючи пошуку відповідальних осіб.

За даними «Європейської правди», у заяві йдеться про загибель полковника контррозвідки СБУ Олександра Хараберюша 31 березня 2017 року і полковника ГУР Міноборони Максима Шаповала 27 червня того ж року. В обох випадках було підірвано автомобілі. Крім того, згадується і про інші замовні політичні вбивства і замахи, серед яких – отруєння російського політика Олексія Навального.

У коментарі виданню урядовий уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина пояснив, що українська скарга не стверджує, ніби цей замах якимось чином стосується України: «Немає обов’язку країнам обґрунтовувати наш зв’язок зі скаргою, наша держава просто повідомляє про системне порушення прав людини іншою державою, а саме Російською Федерацією».

Заява була зареєстрована під номером 10691/21.


На розгляді в Європейському суді з прав людини вже перебувають такі міждержавні справи:

  • Україна та Нідерланди проти Росії (щодо подій на Сході України, включаючи катастрофу рейсу MH17 Малайзійських авіаліній, який був збитий у липні 2014 року);

  • Україна проти Росії (відносно Криму). Справа стосується систематичних порушень прав людини на окупованому Росією півострові;

  • Україна проти Росії (справа стосується військово-морського інциденту в Керченській протоці у 2018 році, який призвів до захоплення трьох кораблів українських ВМС та їхніх екіпажів).


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися