MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

7 квітня – головне за день

07.04.2021   
ХПГ-інформ
Міжнародний день пам’яті про геноцид у Руанді – масові вбивства у 1994 році, коли загинули близько 1 млн людей; жінки становлять 60 % з майже 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб; торік в Україні в галузі охорони здоров’я кількість кадрів зменшилася на понад 5 відсотків – найважливіше за сьогодні.

• Сьогодні – Міжнародний день пам’яті про геноцид у Руанді – масові вбивства у 1994 році представників народності тутсі та поміркованих представників народності хуту, що здійснювалися хуту, які складають етнічну більшість у країні. Протягом приблизно 100 днів – з 7 квітня до середини липня – близько мільйона людей загинули, щонайменше 250 000 жінок були зґвалтовані, була зруйнована інфраструктура країни. Знищено принаймні 20 % населення і 70 % тутсі в Руанді.

• Минулого року в Україні були зафіксовані непоодинокі випадки тортур та іншого жорстокого поводження зі сторони представників владних структур, зокрема щодо затриманих поліцією осіб. За даними Офісу генерального прокурора, за 2020 рік було зафіксовано 129 кримінальних справ щодо імовірних тортур, з них у 59 випадках були висунуто підозри, 52 справи були закриті – про це, зокрема, йдеться в річній доповіді Amnesty International щодо ситуації з правами людини в Україні та світі у 2020 році.

• «Жінки становлять 60 % з майже 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб», – повідомила під час віртуального саміту молодих жінок-мусульманок у рамках роботи Економічної та Соціальної Ради ООН перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, розповідаючи про наслідки триваючої російської збройної агресії проти України. Також Джапарова зазначила, що незважаючи на той факт, що жінки перебувають на передовій боротьби з пандемією COVID-19, вони становлять категорію населення, яка залишається найбільш вразливою до наслідків пандемії.

• На сьогодні чисельність осіб зі статусом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та мають право на пільги складає понад 1 млн 718 тис., повідомляє Міністерство соціальної політики.

• В Україні у 2020 році на понад 5 відсотків зменшилася кількість кадрів у галузі охорони здоров’я, повідомили під час презентації інформаційної записки моніторингової місії ООН з прав людини «Про вплив пандемії та заходів уряду на права працівників і працівниць охорони здоров’я в Україні», – передає Радіо Свобода. Сьогодні відзначається Всесвітній день здоров’я.

• Спалення житла ромки Ріти Пастрами в Києві перед «Євро-2012» оцінене Європейським судом з прав людини як порушення права на приватне життя (стаття 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Справу на національному рівні та в ЄСПЛ підтримувала адвокат Центру стратегічних судових справ УГСПЛ Олена Сапожнікова, повідомляє УГСПЛ. Євросуд призначив компенсацію нематеріальної шкоди в розмірі 2 700 євро.

• Станом на 7 квітня, за відомостями правозахисного центру «Весна», у Білорусі визнані політв’язнями 323 особи. Більша частина цих людей потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями під час і після президентських виборів 2020 року.

• 7 квітня Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови. У проєкті документу, який подавало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, сказано, що після анексії Криму й Севастополя Російською Федерацією «посилилися загрози для кримськотатрської мови, а її стан за багатьма показниками ЮНЕСКО – критичний», – передають «Крым.Реалии».


Головне зображення: Руанда. Черепи жертв у церкві, у якій люди шукали притулку. Тепер тут меморіял. Фото: Scott Chacon (джерело: britannica.com)


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися