MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим: Обшук у брата політв’язняКрим: Кілька подій останніх днівРФ: Рустема Ісмаїлова етапували до колонії в БашкортостаніРФ: Прибулих до російських колоній кримських татар тримають у ШІЗОРФ: Верховний суд змінив присуд фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»РФ: Енвера Сейтосманова засудили до 17 років позбавлення воліРФ: Свідок у справі «Хізб ут-Тахрір» свідчив під психологічним тиском ФСБКрим останнім часом (25.04.–14.05.2018)Крим останніми днями (12.04.–25.04.2018)Крим останніми днями (03.04.–11.04.2018)Крим останніми днями (26.03–02.04.2018)Крим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)Крим останніми днями (07.02–13.02.2018)Крим останніми днями (31.01.–06.02.2018)Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)

Крим: Під час обшуків убито Набі Рахімова 

12.05.2021   
ХПГ-інформ
Загиблий – політичний біженець з Узбекистану. Звертався до ЄСПЛ із позовом проти Росії та переміг.

Учора ми повідомляли, що у Криму під час незаконного обшуку загинув громадянин Узбекистану. Це сталося у селі Дубки, Сімферопольського району. Як стало відомо сьогодні, загиблий – Набі (Аюб) Рахімов, узбек, що з 2015 року постійно мешкав у Криму.

За інформацією «Кримської солідарності» Набі Рахімова під час слідчих дій убили співробітники російських спецслужб. Цьому передували обшуки в селах Завітне й Дубки. 

«Обшуки почалися близько шостої ранку. У селі Завітному, де мешкає родина Рахімова, ФСБ вилучила техніку. Дружину Сохібу Бурханову одразу після обшуку відвезли до відділу з питань міграції ОМВС  Росії по Радянському району разом із 15-річним сином Так’юддином Рахімовим, який сам захотів поїхати з нею. Він повідомив, що на жінку склали протокол за порушення режиму перебування в Російській Федерації», – йдеться у повідомленні на сайті «Кримської солідарності».

Тим часом обшук відбувся і в Дубках Сімферопольського району. Тут Набі Рахімов працював на будівництві та протягом Рамадану як волонтер готував їжу для вірян, що постують. Обшукували недобудову співробітники ФСБ, слідчого комітету РФ, центру протидії екстремізму та ОМОНу. 

Як повідомляє російське видання «Новая газета» місцеві жителі вранці чули постріли та вибух. Після цього до будинку під’їхала автівка ритуальної служби. Правоохоронці заявили адвокату Ісляму Веліляеву, що Рахімов почав по ним стріляти, після чого його убили. Невідомо, в рамках якої справи велися обшуки. Проти убитого відкрито кримінальну справу про замах на життя співробітника правоохоронних органів. 

«Схоже, що будинок брали штурмом. Тут великі сліди крові. Можливо, його тягли, може, він сам повз. На долівці серед плямам крові валялися фініки та коржик. Він постував. Звичайно, це повне беззаконня у місяць Рамадан», – розповідає активіст «Кримської солідарності» Рауль Диттан

«Рахімов нібито здійснив спротив працівникам ФСБ при затриманні і був застрелений. Тобто фсб-шники стверджують, що Набі Рахімов здійснив спротив. Вони демонструють якісь залишки гранати та іншої зброї, які нібито належали вбитому Набі Рахімову. Але ми чудово знаємо про те, наскільки широко ФСБ використовує такі методи, коли вбиває людей – підкидає зброю і виставляє цю зброю як таку, що нібито належала вбитому терористу й екстремісту», – заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Власника недобудови Сейдамета Гафарова російські силовики забрали. 


У 2010 році служба безпеки в Узбекистані порушила проти Рахімова кримінальну справу через його участь у діяльності забороненої в країні ісламської організації «Хізб ут-Тахрір». На цей час чоловік мешкав у Росії. 17 квітня 2013 року його арештували в Москві з наміром екстрадувати до Узбекистану. Рахімов стверджував, що на батьківщині йому загрожують політичні переслідування та катування. Крім того, він наголошував, що в Росії його тримають в нелюдських умовах, і звернувся зі скаргою до ЄСПЛ. Європейський суд постановив що російською владою було порушено статті 3, 4 та 5 Конвенції, та присудив виплатити Рахімову компенсацію в розмірі 17 тисяч євро.


Фото: «Кримська солідарність»

 

 Поділитися