MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Дружину вбитого Набі Рахімова депортують до Узбекистану

13.05.2021   
ХПГ-інформ

Рішення про депортацію Сохіби Бурханової ухвалив вчора підконтрольний Кремлю Радянський районний суд, повідомляє «Кримська солідарність». Жінку звинуватили в незаконному перебуванні  на території Російської Федерації. Її чоловіка Набі Рахімова убили позавчора російські правоохоронці.

Суддя призначив удові покарання у вигляді штрафу (2000 рублів) та адміністративного видворення за межі Росії – до Республіки Узбекистан. До від'їзду вона перебуватиме в центрі тимчасового утримання. Двом неповнолітнім дітям мешкати з нею не дозволили. Суддя запропонував або віддати їх під опіку, або відправити у супроводі дорослого до Узбекистану. Ставлення суду до жінки, яка щойно втратила чоловіка, було зневажливим. Журналіст «Кримської солідарності» описує судове засідання: 

– Вам зрозуміло рішення? – формально питає суддя. – Нічого не зрозуміло, – відповідає жінка. Громадський захисник звертає увагу суду, що підзахисна дійсно погано володіє російською мовою. – Все вона чудово розуміє, – резюмує суд. 

Як ми повідомляли,11 травня співробітники російських спецслужб убили громадянина Узбекистану Набі Рахімова. Окупаційна влада заявила, що чоловік нібито чинив опір під час затримання. Проти убитого порушено кримінальну справу про замах на життя співробітника правоохоронних органів. 

У 2010 році служба безпеки в Узбекистані порушила проти Рахімова кримінальну справу через його участь у діяльності забороненої в країні ісламської організації «Хізб ут-Тахрір». На цей час чоловік мешкав у Росії. 17 квітня 2013 року його арештували в Москві з наміром екстрадувати до Узбекистану. Рахімов стверджував, що на батьківщині йому загрожують політичні переслідування та катування. Крім того, він наголошував, що в Росії його тримають в нелюдських умовах, і звернувся зі скаргою до ЄСПЛ. Європейський суд постановив що російською владою було порушено статті 3, 4 та 5 Конвенції, та присудив виплатити Рахімову компенсацію в розмірі 17 тисяч євро.


Фото: «Кримська солідарність»

 Поділитися