MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

17 травня – головне за день

17.05.2021   
Середня пенсія в українських жінок на 30% менша, ніж у чоловіків; кримськотатарські активісти отримують від окупаційної влади попередження напередодні річниці депортації з Криму; ВОЗ закликає заможні держави не поспішати з вакцинацією дітей, а натомість передати надлишок вакцин проти COVID-19 бідним країнам – найголовніше на сьогодні.

• За інформацією сервісу Opendatabot, середня пенсія в українських жінок на 30% менша, ніж у чоловіків. Цього року вона дорівнює 3031 грн. «“Середній” показник не означає “основний”. Насправді пенсію в розмірі 3001-4000 грн отримують лише близько 19,2% людей», – йдеться у повідомленні. 38,8% українських пенсіонерів отримують 2001-3000 грн, а  15.9% – взагалі менше 2000 грн.

• Очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреїсус закликає заможні держави не поспішати із вакцинацією дітей, а натомість передати надлишок вакцин проти  COVID-19  біднішим країнам. «У державах з низьким та середнім рівнем доходів поставок вакцин проти COVID-19 недостатньо, щоб зробити щеплення хоча б медичним працівникам, а лікарні переповнені людьми, яким терміново потрібна рятівна допомога», – заявив Гебреїсус.

• Кримськотатарські активісти отримують від окупаційної влади попередження напередодні річниці депортації з Криму. Співробітники «поліції» вручили застереження про неприпустимість порушення закону активістам кримськотатарського національного руху Сулейману Кадирову та Ільверу Аметову повідомляє «Кримська солідарність». Підконтрольні московський владі правоохоронці посилаються на федеральний закон «Про збори, мітинги, демонстрації і пікетування».  

• Сьогодні – Міжнародний день боротьби з гомо- та трансфобією. В рейтингу, що вимірює ступінь політико-правового захисту прав ЛГБТ людей в країнах Європи, – Райдужному індексі – Україна цього року втратила чотири пункти, повідомляє Правозахисний ЛГБТ-центр «Наш світ». Міжнародна асоціація лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів ІЛГА-Європа опублікувала щорічний Райдужний індекс, згідно з яким Україна у отримала оцінку у 18%. Це на 4% нижче минулорічного показника. Причина –  уряд так і не затвердив новий План дій у сфері прав людини. Попередній документ був розрахований до 2020 року. 

• Вже за три місяці житемемо без паперових документів. Президент пообіцяв, що 24 серпня Україна «увійде в режим paperless». «Як і обіцяли, жодних паперів для державних органів. Жоден (орган держвлади – ред.) не зможе вимагати від громадян України папірці або довідки для надання державних послуг. І ми зробимо все, щоб «держава без паперу» існувала дійсно не на папері», – заявив Зеленський.

• Апеляційний військовий суд міського округу Власиха Московської області залишив у силі вирок політв’язню Олегу Приходьку, засудженому  до 5 років колонії суворого режиму. За словами його адвоката Назіма Шейхмамбетова, суд також вирішив не задовольняти вимогу звинувачення про збільшення Приходьку терміну ув'язнення до 11 років. Найближчим часом його буде відправлено до однієї з російських колоній, але поки що невідомо – до якої саме. Нагадаємо, 3 березня цього року кримчанина засудили до 5 років колонії суворого режиму та штрафу у 110 тисяч рублів за начебто спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові.

 

 

 Поділитися