MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЄСПЛ заборонив Росії депортувати вдову убитого ФСБ Набі Рахімова

28.05.2021   
ХПГ-інформ
ЄСПЛ застосував правило 39, визнавши, що на батьківщині жінці загрожує смертельна небезпека.

Європейський суд з прав людини, застосувавши правило 39, заборонив Російській Федерації висилати до Узбекистану Сохібу Бурханову, чоловіка якої 12 травня в Криму вбили російські правоохоронці. Про це повідомляє «Кримська солідарність». 

Як розповіла адвокатка Дар’я Треніна, що представляє Бурханову у Страсбурзі, жінку не зможуть видворити доти, доки ЄСПЛ не ухвалить рішення за її скаргою.  

Згідно з Правилом 39 Регламенту ЄСПЛ, якщо життю чи здоров’ю заявника загрожує небезпека, він має право звернутися до ЄСПЛ за негайною допомогою. Сюди входять і випадки, коли іноземця висилають до країни походження, де йому загрожують тортури чи смерть. 

«Суд вже встановлював, що в Узбекистані особу можуть піддати катуванню за приналежність до забороненої в державі ісламської політичної партії “Хізб ут-Тахрір”. А зважаючи, що ЄСПЛ вже має рішення у справі покійного чоловіка Сохіби, є побоювання, що її права на батьківщині будуть порушені», – йдеться у повідомленні на сайті  «Кримської солідарності». 


У 2010 році служба безпеки в Узбекистані порушила проти Рахімова кримінальну справу через його участь у діяльності «Хізб ут-Тахрір». На цей час чоловік мешкав у Росії. 17 квітня 2013 року його арештували в Москві з наміром екстрадувати до Узбекистану. Рахімов стверджував, що на батьківщині йому загрожують політичні переслідування та катування. Крім того, він наголошував, що в Росії його тримають в нелюдських умовах, і звернувся зі скаргою до ЄСПЛ. Європейський суд постановив що російською владою було порушено статті 3, 4 та 5 Конвенції, та присудив виплатити Рахімову компенсацію в розмірі 17 тисяч євро.

З 2015 року Набі Рахімов мешкав з родиною в Криму. 

11 травня Набі Рахімова убили співробітники російських спецслужб. Окупаційна влада заявила, що чоловік нібито чинив опір під час затримання. Проти убитого порушено кримінальну справу про замах на життя співробітника правоохоронних органів. 

12 травня підконтрольний Кремлю Радянський районний суд ухвалив рішення про депортацію вдови Набі Рахімова Сохіби Бурханової. Жінку звинуватили в незаконному перебуванні  на території Російської Федерації.

Двох дітей Бурханової помістили до органів опіки і мають передати рідним з Узбекистану. 


Фото: «Кримська солідарність»

 Поділитися