MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російські тюремники повідомили про виписку Сенцова з медчастини колонії

11.12.2018   
ХПГ-інформ
«За результатами позапланових медичних оглядів, обслідувань і лабораторних показників стан засудженого Сенцова оцінюється як задовільний», – мовиться в повідомленні ФСВП РФ.

В управлінні Федеральної служби виконання покарань РФ (ФСВП) по Ямало-Ненецькому автономному округу заявили журналістам, що «за результатами позапланових медичних оглядів, обслідувань і лабораторних показників стан засудженого Сенцова оцінюється як задовільний, негативної динаміки не спостерігається», – повідомив 10 грудня на своєму сайті Правозахисний центр «Меморіал», посилаючись на «Интерфакс».

«Відповідно до рекомендацій закріпленого лікаря він буде переведений з медичної частини закладу до загону для подальшого відбування покарання. При цьому контроль над станом його здоров’я буде продовжений згідно із вказівками лікарів-спеціалістів цивільної охорони здоров’я», – мовиться у прес-релізі.

Нагадаємо, адвокат Дмитро Дінзе відвідав Сенцова в колонії, про що повідомив 26 листопада. «Олег відживляється, але голодування не минуло безслідно. Вивозили до лікарні, у нього є зміни в нирках, серці й печінці. Залишиться це чи ні, лікарі сказати не можуть», – написав тоді Дінзе про стан здоров’я політв’язня.

9 грудня правозахисниця Тетяна Щур написала у Facebook, що Сенцову вже кілька тижнів не видають посилку з теплими речами, фільмами та їжею, хоча повідомлення, за її словами, надійшло до колонії ще 27 листопада, – передає ПЦ «Меморіал». Питання журналістів, чому Сенцову не видають посилку, ФСВП залишила без коментаря.


Нагадаємо, у серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд визнав кінорежисера Олега Сенцова та анархіста Олександра Кольченка винними у справі про створення терористичної спільноти, вчиненні та плануванні терактів. За версією слідства, в 2014 році Сенцов створив «терористичну спільноту» (ч. 1 ст. 205.4 КК РФ), учасники якої підпалили двері «Російської громади Криму» та вікна відділення «Єдиної Росії» в Сімферополі (п. «а» ч. 2 ст. 205), а також готувалися підірвати пам’ятник Леніну та Вічний вогонь (ч. 1 ст. 30, п. «а» ч. 2 ст. 205). Крім того, їм поставили обвинувачення в незаконному обороті зброї та вибухівки в складі групи (ч. 3 ст. 222). Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років колонії. На судовому процесі обидва провину не визнали.

Олег Сенцов і Олександр Кольченко

Верховний суд РФ залишив вирок Сенцову без змін, а потім відмовився його переглядати. У березні 2016 року Сенцова етапували до колонії в Якутії, а в 2017 році перевезли звідти до виправної колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ) РФ.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв’язнями.

У 2016 році РФ двічі – наприкінці жовтня та на початку грудня – відмовилась видати засуджених у справі «кримських терористів» Сенцова й Кольченка. Визнаний ПЦ «Меморіал» політв’язнем Геннадій Афанасьєв, який також проходив по цій справі, був звільнений у ході обміну в середині червня 2016 року.

Олег Сенцов тримав голодування з 14 травня до 5 жовтня цього року (145 днів) з вимогою звільнити з російських в’язниць усіх українських політв’язнів. 5 жовтня Сенцов заявив, що змушений припинити голодування, бо у противному разі його годуватимуть примусово.

25 жовтня стало відомо, що Олег Сенцов став цьогорічним лауреатом премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Премія започаткована Європейським Парламентом 1988 року. На вручення премії, яке має відбутися 12 грудня, запросили сестру Сенцова Наталю Каплан та його адвоката Дмитра Дінзе.

Олег Сенцов попросив опублікувати заповіт, який він склав на початку вересня цього року, коли ще тримав голодування.

 Поділитися