Human Rights in Ukraine

http://khpg.org/en/index.php?id=1411557167


24.09.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

Кримськотатарських журналістів звинувачують в екстремізмі.

   

Журналіст телеканалу АТР Шевкет Наматуллаев про це повідомляє на своїй сторінці в Фейсбук: "Телеканал АТР звинувачують в екстремізмі. На адресу керівництва телеканалу сьогодні надійшов лист з Центру протидії екстремізму, в якому сказано, що Управління Роскомнадзора по Криму і Севастополю проінформувало МВС про те, що АТР, далі цитата, «наполегливо закладає думку про можливі репресії за національною і релігійною ознакою, сприяє формуванню антиросійської громадської думки, навмисно розпалює серед кримських татар недовіру до влади та її дії, що побічно несе загрозу екстремістської діяльності». На цій підставі у АТР зажадали надати всі правовстановлюючі документи і список осіб, офіційно працевлаштованих на телеканалі ".
Раніше національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв повідомляв, що телеканалу АТР неодноразово погрожували закриттям, оскільки в ефірі показали фрагмент інтерв'ю з ним.
Переслідування представників кримськотатарського народу стали тенденцією в анексованому Криму. Обшукам і перевіркам з боку російських спецслужб піддаються будинки, школи, медресе, мечеті. Питання тиску і утиски кримськотатарського населення обговорювалося на конференції ООН з питань корінних народів в Нью-Йорку, де також були присутні національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв і глава Меджлісу Рефат Чубаров.
В МЗС України ситуацію, в якій зараз знаходяться кримські татари на півострові, називають другою «депортацією».


Recommend this post