Human Rights in Ukraine

http://khpg.org/en/index.php?id=1418326252


11.12.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

В церквах Московського патріархату вимагають прибирати український прапор

   

Батюшка в православній церкві Московського Патріархату в Слов’янську вимагав прибрати український прапор під час панахиди за загиблим в аеропорту Донецька військовому.

«Вчора ховали бійця житомирської 95 аеромобільної бригади у нас в Слов’янську на кладовищі. Була громадянська панахида на площі, потім поїхали на цвинтар. На кладовищі невелика церква Московського Патріархату. Ну, церква, і церква ... У моєї дочки на плечі був накинутий український прапор», - розповів волонтер Ігор Сенченко.

За його словами, спочатку цим фактом обурилася одна з жінок при церкві. «Вона відразу говорить: «Прапори звідси поприбирати». Потім батюшка безпосередньо підключився: «Забирайте цю пропаганду!». Я їм кажу: «Почекайте, це не пропаганда. Ми в Україні. Це моя дочка, у неї український прапор - не американський, чи не російський». «Це пропаганда, прибирайте. Шеврони, гаразд, нехай залишаються», - передав діалог зі священнослужителем Ігор Сенченко.

Через те, що інцидент виник на похоронах, люди не стали піднімати скандал, однак, були дуже обурені. Шістнадцятирічна дівчина зняла прапор з плечей і під час панахиди тримала його в руках.

Як повідомили в прес-службі Донецької ОДА, в Слов’янську відбулася громадянська панахида за загиблим військовослужбовцем 95-ї аеромобільної бригади Збройних Сил України 28-річному А.Ременюку, який героїчно загинув 8 грудня в бою з незаконними збройними формуваннями при обороні міжнародного аеропорту «Донецьк» . Провести в останню подорож бійця 95-ОАМБ зібралися його родичі, товариші по службі, бійці інших військових підрозділів, працівники міської ради та мешканці міста. По закінченні панахиди відбулася скорботна хода. Поховали бійця на Північному кладовищі міста.

Recommend this post