Human Rights in Ukraine

http://khpg.org/en/index.php?id=1557842603


14.05.2019
Дисиденти і час

Топонімічна комісія погодила: повернення імені Жукова на мапу Харкова розгляне сесія

   

14.05.2019 - 16:25
Міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища розглянула петицію «Поверніть харків’янам історію!» з проханням повернути пр. Маршала Жукова.
Як повідомляє прес-служба Харківської міськради, «за підсумками засідання члени комісії рекомендували винести ініціативу городян на розгляд сесії Харківської міської ради та підготувати пропозицію щодо увічнення пам’яті Петра Григоренка у назві вулиці на наступне засідання топонімічної комісії».
За словами заступниці мера з питань правового забезпечення Марини Стаматіної, Харківська міська рада керуватиметься Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років». У документі йдеться про те, що держава і громадяни зобов’язані шанобливу ставитися до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму. Пам’ятниками Другої світової війни визнаються, у тому числі, споруди, композиції та об’єкти, що увічнюють пам’ять про події тих років, її учасників і жертв.
«Безумовно, маршал Жуков є видатним учасником Другої світової війни, і у 1990 році було прийнято рішення виконкому з метою увічнити його пам’ять», — сказала Стаматіна.
Історик Сергій Куделко на засіданні сказав, що маршал бував у Харкові до, під час і після Другої світової війни.
За його словами, День міста Харкова відзначається як завершення Курсько-Бєлгородської наступальної операції, у розробці якої брав участь Георгій Жуков, тому повернення проспекту його колишнього імені напередодні 75-ї річниці визволення України — правильне рішення.
Відповідальний секретар комісії Олексій Хорошковатий сказав, що до забороненої символіки комуністичного режиму не відносяться назви топонімів, пов’язані з вигнанням нацистських окупантів з України.
«А маршал Жуков безпосередньо брав участь у Курській битві, битві за Дніпро і Проскурівсько-Чернівецькій наступальній операції, у результаті яких була звільнена Україна», — сказав Олексій Хорошковатий.
Він додав, що ст. 5 Закону України «Про географічні назви» передбачає повернення окремих об’єктів їхніх історичних назв.
Український інститут національної пам’яті у своїй заяві застеріг владу Харкова від перейменування, адже це суперечитиме вимогам іншого закону — частини 6 статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». В УІНП заявили, що в разі прийняття відповідного рішення, звернуться до Генеральної прокуратури України.


Recommend this post