search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
25.11.2006
Громадянське суспільство

Вже більше 600 людей підтримали акцію щодо кінофільмів

   

Нагадаємо, ідея ініціативи виникла позавчора ввечері у зв’язку з фактичною відмовою кіно-дистрибюторів перекладати фільми, що йдуть в українському кінопрокаті, українською мовою. Та у зв’язку з тим, що Кабмін (і лобіст російськомовного прокату Табачник персонально ) відмовився змушувати прокатників виконувати закони України.
Сама обіцянка звучить так: "Я обіцяю не ходити на сеанси іноземних фільмів з російським перекладом за умови, що 1.000 інших людей погодяться робити так само."
Деяким сюрпризом стало те, що менш ніж за дві доби до акції приєдналися більше ніж 600 чоловік, при цьому початкова ціль була набрати 1000 чоловік за 2.5 місяці.
Отже, зацікавленість людей в українських перекладах дійсно дуже велика.
Інформація про акцію поширюється головним чином через Інтернет(сайти, блоги, мейли) - з рук в руки, від вже приєднавшихся учасників до їх друзів та знайомих.
Економічний сенс цієї ініціативи такий: коли сума спричинених бойкотом збитків переважить вартість перекладу кожного фільму - кінопрокатникам буде дешевше перекладати фільми українською мовою.
За нашими оцінками, потрібна участь близько 5 000 людей які будуть бойкотувати кіно-покази, для того щоб перекладати українською стало вигідно для кінопрокатників.
Учасники акції в своїх коментарях пропонують інші акції прямої дії: наприклад демонстративно йти з кас кінотеатрів після того, якщо після демонстративного запитання "чи є у вас український варіант" отримати відповідь "ні, немає".
Тим часом, залучення людей до бойкоту триває тут:
http://www.pledgebank.com/kino-pereklad

Зважаючи на дуже велику активність людей що прийняли участь, незабаром з усіма учасниками будуть проведені консультації, щодо того що ж буде наступним кроком акції. Як один з варіантів продовження - це проведення пресової конференції про результати першого етапу (після досягнення кількості в 1 000 чоловік).

Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password