search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
08.06.2007 | Георгій Кобзар
Вибори

На Україну чекає хвиля місцевих виборів

   

Експерти «Агентства моделювання ситуацій» прогнозують перевибори органів місцевого самоврядування в цілому ряді регіонів України.

Про це заявив заступник директора «Агентства моделювання ситуацій» Олексій Голобуцький.

Агентство моделювання ситуацій (АМС) створено в 2002 році групою політологів, соціологів, та журналістів. З 2003 року Агентство випустило більше 30 науково-дослідницьких робіт у сфері політики, виборів, міжнародних відносин, виборчих та політичних технологій. Проведено десятки прес-конференцій, круглих столів тощо.
Агентство займається розробкою напрямку середньо- та короткострокового політичного прогнозу.

О. Голубуцький зазначив: «Ми вважаємо, що дострокові парламентські вибори створять прецедент, який апріорі порушить політичний баланс у регіонах. Уже зараз у цілому ряді органів місцевого самоврядування спостерігаються певні тенденції до наростання політичної кризи на локальному рівні. Дострокові парламентські вибори стануть саме тим каталізатором, у результаті дії якого в цих регіонах буде нарешті досягнута крапка кипіння. І тоді іншого виходу, крім перевиборів місцевих рад, не буде».

На думку пана Голобуцького, подібні процеси, швидше за все, будуть відбуватися в Києві й області, Харкові, Одесі, Херсоні, а також, ймовірно, у Миколаєві, Житомирі та Ужгороді.

До речі, представляючи 24 травня в агентстві «Уніан» результати свого дослідження «Регіони України: Дніпропетровщина, Харківщина, Закарпаття», О.Голубуцький, розповідаючи про особливості політичних процесів у Харкові, зауважив: «Протистояння Кернеса зі структурами Фельдмана є не чим іншим, як відвертим наїздом на БЮТ, що підсилив свої позиції».

Також експерти АМС констатують, що в такому протистоянні втратить лише Партія регіонів, від імені якої сьогодні діє міський голова Добкін і, особливо, секретар Харківської міської ради Кернес. Зокрема, відзначається, що БЮТ і Фельдман зможуть зробити Харків другим піар-майданчиком своєї кампанії після Києва. Як мінімум, мова йтиме про ініціювання референдуму про недовіру  харківському міському голові.

В інших регіонах рівень напруженості, політичної й соціальної, помітно менший й «загальна ситуація, у принципі, контролюється представниками влади й домінуючих політичних сил», – підкреслив експерт.

 

Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password