MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Партія Регіонів буде першим номером в бюлетенях майже по всій Україні

08.10.2010    джерело: www.opora.org.ua
Хоча черга під виборчими комісіями для реєстрації документів часто формувалася ще вночі, спостерігачами ОПОРИ зафіксовано багато прикладів, коли перше місце в бюлетені посідали партії, які подавали документи зовсім не в числі перших

6 жовтня територіальні виборчі комісії закінчили реєстрацію кандидатів на виборах до місцевих органів влади. Чинний закон не передбачає такого принципу розподілу місць у бюлетені, яким є жеребкування, для кандидатів, які балотуються за партійними списками. Тому та партія, що першою подала списки кандидатів до виборчої комісії, дістала перше місце у виборчому бюлетені, друга – друге тощо.

За узагальненими даними спостерігачів ОПОРИ, Партія регіонів посіла перший номер у бюлетені в обласні ради в 21 області з 23. Також ПР має номер 1 у бюлетені по виборах депутатів Верховної Ради АР Крим. ВО «Батьківщина» піде під першим номером у двох областях. У бюлетенях до міських рад обласних центрів Партія регіонів посіла перший рядок у 19 містах з 24 (та в столиці АР Крим). «Батьківщина», КПУ, Народна Партія та партія «Совість України» зайняли по одній першій стрічці в бюлетенях до міських рад обласних центрів.

Хоча черга під виборчими комісіями для реєстрації документів часто формувалася ще вночі, спостерігачами ОПОРИ зафіксовано багато прикладів, коли перше місце в бюлетені посідали партії, які подавали документи зовсім не в числі перших. Навпаки, такими ставали партії, які входять до провладної коаліції. Саме вони сьогодні контролюють більшість керівних посад у територіальних виборчих комісіях по всій країні. За даними спостерігачів, часто з формальних причин партіям, що не входять до влади, відмовляли в реєстрації, посилаючись на технічні помилки. 

Через це у багатьох виборчих комісіях виникали сутички довкола найпривабливіших порядкових номерів в бюлетенях. Непоодинокі конфлікти були зафіксовані у Волинській, Луганській, Львівській, Херсонській областях. Один з найрезонансніших випадків трапився на Дніпропетровщині, де членів територіальної виборчої комісії Бабушкінського району міста просто не допустили на робочі місця. Як з’ясувалося згодом, саме цього дня було прийнято рішення про реєстрацію списків кандидатів від перших трьох партій. Ними стали Партія регіонів, КПУ та Народна Партія.

 Поділитися