search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
26.06.2013 | Степан Терновий
Захист від дискримінації

Чи скоро Україна "дожене" Африку?

   

Напади на ґрунті гомофобії в Африці на південь від Сахари сягнули небезпечних рівнів та мають припинитись, йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Гомосексуальні стосунки досі є злочином у 38 африканських країнах, сказано у звіті "Роблячи любов злочином: Криміналізація одностатевих стосунків у Африці на південь від Сахари".

У 12 країнах немає законів, які б якось визначали юридичний статус одностатевих стосунків.

У Південно-Африканській Республіці права геїв визнають.

За останні п’ять років злочином стосунки між гей-парами стали у Південному Судані та Бурунді.

Парламенти Уганди, Ліберії та Нігерії розглядають законопроекти, метою яких є підвищити санкції за такі відносини.

"Ці отруйні закони повинні бути скасовані, і права людини дотримані для всіх африканців", - кажуть у Amnesty International.

На думку правозахисників, у деяких африканських країнах політичні лідери піднімають питання сексуальної орієнтації, щоб відвернути увагу від загального стану дотримання прав людей в країні, "для якого часто характерні нестримна дискримінація та насильство проти жінок, корупція і обмеження свободи ЗМІ".

Як відомо, на розгляді Верховної Ради України перебувають два законопроекти, які, коли стануть законами, фактично криміналізують гомосексуальні стосунки. Адже, будь якій людині, що публічно визнає себе "особою нетрадеційної сексуальної орієнтації", загрожує відповідальність за "пропаганду гомосексуалізму серед дітей"...

Україна стрімко наздоганяє Росію, де 11 червня 2013 року Державна дума ухвалила закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх.

До Африки вже недалеко...

За матеріалами ВВС, УНІАН, ТВі.

Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password