search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
30.11.2013
Свобода мирних зібрань

Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає імпічменту президента та відставки уряду

   

Українська Гельсінська спілка з прав людини обурена цинічним і безглуздим насильством, проявленим під час незаконного розгону мирного зібрання на майдані Незалежності у Києві та іншими інцидентами насильства по всій країні.

Віроломство влади, проявлене останнім часом, цинічна брехня щодо відсутності намірів розганяти Євромайдан, сплановане і зорганізоване насильство з боку жандармів по відношенню до мирних громадян, на тлі показової відмови від європейської інтеграції, не залишає сумнівів у тому, що режим, очолюваний Віктором Януковичем, вирішив рухатися у бік тоталітарної моделі України.

Контекст подій не залишає сумніву, що наказ вчинити злочини проти мирних громадян виходив від найвищих керівників режиму.

Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає, що цієї ночі режим Януковича відкрито протиставив себе громадянському суспільству країни. Події останніх тижнів довели, що правлячий режим втратив будь-який зв’язок із народом і його перебування у влади після цієї ночі можливе лише за допомогою брехні та насильства.

Ми вимагаємо від усіх депутатів парламенту України ініціювати процедуру імпічменту президента та відставки уряду.

Ми вимагаємо якнайшвидшого розслідування злочинів, вчинених особами, вдягнутими у форму спецпідрозділів міліції, під час розгону мирного зібрання на майдані Незалежності у Києві та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Ми вимагаємо від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відкриття провадження щодо цих подій та опублікування звіту за результатами провадження.

30.11.2013


Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password