search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
09.01.2014 | Георгій Кобзар
Захист від дискримінації

У Вінниці соціал-націоналіста засудили на 3 роки. Поки що «умовно»

   

Судовий процес над членом Соціал-національної асамблеї Юрієм Павленком завершився обвинувальним вироком. Його визнали винним у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

За повідомленнями ЗМІ, 30 грудня 2013 р. Вінницький міський суд визнав Юрія Павленка (псевдонім Юрій Хорт) винним у вчинені кримінального правопорушення та засудив до 3-х років обмеження волі з випробувальним строком у 2 роки.

Такий термін Хорт отримав за акцію, влаштовану під вікнами гуртожитку для іноземних студентів Вінницького медуніверситету.

Нагадаємо, Юрій Павленко йшов на чолі колони під час «маршу-рейду» проти імміграції, який проходив 18 лютого 2012 року у Вінниці, під стінами гуртожитків Вінницького національного медичного університету, в яких проживають іноземні студенти. У своїх «кричалках» маршувальники використовували слова «жид», «хач», «негри» та інші, гасла на кшталт «Слава Нації – смерть ворогам!», «Пам’ятай чужинець, тут панує українець!».

Згодом, навесні 2012 року була порушена кримінальна справа за частиною 1 статті 161 Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань». Вона передбачає за умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності штраф до 8500 гривень або обмеження волі на строк до п’яти років.

Павленка звинуватили у тому, що він, будучи організатором акції, викрикував дискримінаційні гасла за расовою, національною та релігійною ознаками та закликав учасників до нетерпимості по відношенню до іноземців.


Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password