search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
15.09.2014 | Юрій Чумак
Захист від дискримінації

У Харкові знову тхне ксенофобією

   

В умовах фактичної війни на Донбасі якось знизилася увага стосовно правопорушень в решті України на тлі ксенофобії. Але аж ніяк не зменшилася сама ксенофобія.

Свідченнями цьому можуть бути декілька випадків у Харкові, описаних днями журналістами у «Facebook» та присвячених означеній проблематиці.

«Вийшовши вранці з собакою, виявила, що більше немає у мене під будинком кіоску зі свіжим хлібом, хінкалі, молоком і грузинськими спеціями. Спалили… На кіоску виявили майже згорілу напис «Здохніть, хачі». Якісь 90-і повернулися в мій район. Слава Богу, люба грузинська жінка Тамара жива і здорова», – написала Маруся Васильєва.

З’ясувалося, що вночі 8 вересня в Харкові біля будинку № 28 на вулиці Героїв Праці згорів кіоск площею 20 квадратних метрів. Як повідомили у Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області, до чергової частини подзвонили в 3:50, пожежа була ліквідована о 4:06. За даними пожежників, в кіоску, коли він загорівся, нікого не було.

Крім того, із землі викорчували й автомат поповнення рахунку, що знаходився поруч із кіоском. До речі, цієї весни кіоск вже грабували. Господарі торгової точки – вихідці з Грузії.

Ще Ігор Тупікін написав: «Я випадково підслухав на вулиці в центрі Харкова – батько сімейства розповідав дружині й синові років семи: «Звірі, чорнож…пі ложкою їсти не вміють. Тільки руками»

Таку характеристику «повчальник» давав вихідцям із Кавказу, не замислюючись над тим, що фактично сіяв у серці й розумі своєї дитини насіння майбутньої нічим не виправданої агресії та ненависті.

А один з дописувачів зазначив, що має обґрунтовані побоювання, що через щоденник з українською патріотичною айдентікою його доньці, яка навчається у харківській школі, можуть занижувати оцінки. Чому? – Тому що вчителька і класний керівник регулярно висловлює перед дітьми сепаратистські судження та негативно ставиться до всього українського.

Отже, в рідній країні українській дитині може загрожувати дискримінація через те, що її вчителя свого часу належно не навчили.

Коло замкнулося: ксенофобія не з’являється з нівідкіль, зерна ворожнечі визрівають там, де їх пестують недбалі батьки та недолугі педагоги (і не бачать правоохоронці). А потім горять кіоски, люди готові лупцювати та вбивати один одного через мовні чи регіональні відмінності.

Хворобу легше попередити, ніж лікувати. Схоже, що щеплення робити вже запізно, терміново необхідні антибіотики. 

Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password