search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
23.09.2014 | Яна Смелянская
Хроніка

Випускники та студенти Донецького національного університету виступили з проханням до прем’єр-міністра про евакуюацію ВУЗа

   

Студенти та випускники Донецького національного університету вирішили провести пікет біля будівлі Кабінету міністрів у Києві. Про це йдеться в повідомленні спільноти Історичного факультету ДонНУ в соціальній мережі. Учасники акції підготували звернення до прем’єр-міністра. Нижче наводиться повний текст звернення:
 
«Шановний пане Арсеній Петрович!
 Студенти Донецького національного університету звертаються до Вас із закликом зберегти ДонНУ як українську освітню організацію, рятуючи тисячі людських доль.
 Ми, студенти ДонНУ, вимагаємо роз’яснень щодо відсутності реакції Міністерства освіти і науки України з приводу захоплення університету і реальних кроків, спрямованих на порятунок одного з кращих вищих навчальних закладів Донеччини.
 Ми закликаємо Вас сприяти повнії евакуації Донецького національного університету на підконтрольну українськії владі та законодавству територію.
 У разі неможливості порятунку ДонНУ як цілісної установи, просимо врятувати долі викладачів і студентів, які стали заручниками військового конфлікту, забезпечивши незмінність суми контрактної основи навчання, збереження бюджетних місць, виплат стипендій і заробітних плат шляхом розподілу ліцензійного обсягу серед інших вищих навчальних закладів України. Закликаємо Вас внести зміни в п.п. 3; 5; 10 положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих навчальних закладів затвердженого Наказом Міністерства освіти України № 245 від 15.07.96. Ми вимагаємо, щоб в нормативно-правовому акті, було чітко прописано можливість переведення студентів до іншого вищого навчального закладу протягом навчального року, а не тільки, як зазначено в документі Міністерства освіти України, під час літніх або зимових канікул. Просимо Вас виконати свої зобов’язання перед студентами і гарантувати їх право на освіту (ст.53 Конституції України), шляхом створення умов для отримання студентами дипломів українського зразка, зокрема Донецького національного університету».

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що 10 вересня 2014 був незаконно захоплений Донецький національний університет, в результаті чого збройними представниками терористичної організації ДНР були опечатані прийомні ректора, проректорів, бухгалтерія та інші структурні підрозділи, що забезпечують функціонування і життєдіяльність ДонНУ. Захоплення супроводжувався «Наказом» так званого "​​міністра освіти ДНР" про відсторонення від посади ректора ДонНУ професора Романа Гринюка та призначення професора Юрія Лисенка.

Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password