search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
14.01.2015 | Юрій Шершень
Право на життя

Вірменські протестувальники оточили російську військову базу в Гюмрі

   

У Вірменії 14 січня пройшли акції протесту у зв’язку зі звірячим вбивством у місті Гюмрі сім’ї Аветисян, в якому обвинувачується солдат 102-ї російської військової бази Валерій Пермяков.

Акції протесту відбулися в двох найбільших містах Вірменії – Єревані та Гюмрі. У столиці республіки маніфестанти пройшли маршем до резиденції президента Сержа Саргсяна і зажадали, щоб Пермякова передали правоохоронним органам республіки. Далі попрямували до будівлі російського консульства, потім до обласної адміністрації та прокуратурі. Звідти вони рушили до російської військової бази в Гюмрі.

Найбільша акція пройшла безпосередньо в Гюмрі. У ній взяли участь приблизно 5 тисяч осіб. У зв’язку з цим, як повідомляє телеканал «Дощ», військову частину перевали на особливе положення.

При цьому, акція продовжиться і 15 січня, оскільки прокуратура республіки так і не відповіла на головну вимогу присутніх: чи буде Пермяков переданий вірменським слідчим.

За даними слідства, вранці 12 січня механік-водій танка 18-річний Валерій Пермяков з Чити дезертирував з російської бази з табельним автоматом. Згідно з наданими показаннями, він давно планував дезертирство, оскільки не хотів служити в армії. Під час втечі йому захотілося пити, і він пробрався в будинок сім’ї Аветисян, який розташований в півгодини ходьби від частини.

Оскільки втеча була здійснена рано вранці, Аветисян ще спали. Однак, коли один з членів сім’ї прокинувся, почувши шум, Пермяков злякався, що про його перебування в будинку буде повідомлено начальству бази. Солдат відкрив вогонь з автомата Калашникова, а коли той заклинив, почав орудувати штик-ножем.

Прибулі на місце злочину співробітники поліції виявили трупи подружжя, 53-річного Сергія та 51-річної Асмік Аветисян, їхнього сина, 33-річного Армена, 35-річної дочки Аїди, 22-річної невістки Аракс і майже дворічної онучки Асмік. Вдалося вижити тільки шестимісячному малюку Сержу Аветісяну. Після госпіталізації він переніс операцію і зараз перебуває у вкрай важкому стані.

У Генпрокуратурі Вірменії заявили, що підозрюваний перебуває під наглядом російських правоохоронців, а значить, під юрисдикцією РФ. На цій підставі слідчі Вірменії не займаються кримінальною справою, а лише надають підтримку у проведенні її розслідування.

Характерно, що, як свідчать очевидці події, вірменські протестувальники, оточивши 14 січня російську базу в Гюмрі, скандували «Ми господарі нашої країни!». На що один з демонстрантів з гіркою іронією зауважив: «Путін хазяїн»…

Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password