search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
26.01.2015 | Яніна Смелянська
Хроніка

Бюро ПАРЄ визнало імунітет незаконно ув’язненої в Росії Надії Савченко

   

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на джерело у складі Бюро. Співрозмовник зазначив, що засідання цього органу, як і зазвичай, проходило в режимі "не для розголошення".

"Більшістю голосів було прийнято рішення про те, що асамблея визнає повноваження Савченко незважаючи на те, що вона перебуває в ув’язненні і не може з’явитися в Страсбург для особистої присутності на засіданні", - переказав суть рішення співрозмовник "Європейської правди".

"Далі справа передається до регламентного комітету асамблеї, який визнає, що Савченко як депутат ПАРЄ має міжнародний імунітет. І далі вже справа піде", - додав він.

Представник ПАРЄ також нагадав, що у асамблеї є досвід вирішення схожої проблеми - в 2001 році точно такий механізм дозволив звільнити молдавського військовополоненого Іліє Ілашку. Він з 1993 року перебував у придністровської в’язниці (де-факто - під контролем Росії), і лише після того, як Ілашку надали громадянство Румунії, вибрали румунським сенатором і в 2000 році включили його в делегації в ПАРЄ, заручника вдалося звільнити.

"Це тривалий процес, але він може привести до успіху", - зазначив співрозмовник "Європейської правди".


Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password