search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
14.04.2015 | Яніна Смелянська
Хроніка

Нормандська четвірка домовилася про створення робочих груп з України

   

Головним підсумком зустрічі став заклик "Нормандської четвірки" до Контактної групи про негайне створення робочих груп з України.

Крім того, сторони домовилися підтримати пропозицію ОБСЄ доповнити список типів озброєнь, які необхідно відвести від лінії зіткнення.

Засідання глав МЗС "Нормандської четвірки" тривало більше 2,5 години. Першим переговорний процес покинув міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус, залишивши своїх колег з Росії, України і ФРН допрацьовувати формулювання підсумкового тексту заяви.

Глави МЗС підкреслили, що Мінські домовленості повинні виконуватися в повному обсязі "не тільки у військовій своїй частині, а й у політичній, економічній, гуманітарній".

Одним з головних підсумків переговорів стало рішення про створення чотирьох робочих груп - з безпеки, питань політичного процесу, гуманітарних та економічного відновлення Донбасу.

Нагадаємо, зустріч "Нормандської четвірки" (Німеччина, Росія, Франція, Україна) на рівні міністрів закордонних справ відбулася вчора ввечері в Берліні.

Основною темою зустрічі, стала ситуація на сході України і процес реалізації Мінських домовленостей.

Напередодні зустрічі спостерігачі відзначили, що нинішня зустріч могла б ознаменувати початок нового мирного етапу, коли слідом за припиненням вогню і відведенням важких озброєнь учасники конфлікту повинні приступити до виконання політичної частини Мінських домовленостей.

Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password