search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
05.07.2018 | ХПГ-інформ
Право на свободу та особисту недоторканність

Журналіст Станіслав Асєєв (Васін) оголосив голодування

   

Український журналіст Станіслав Асєєв, відомий під псевдонімом Станіслав Васін, якого тримають у полоні бойовики «ДНР», тиждень тому розпочав голодування. Про це повідомив колишній нардеп Єгор Фірсов.

«Отримав інформацію про те, що український журналіст Станіслав Асєєв, якого вже рік тримають у неволі бойовики ДНР через його журналістську діяльність, тиждень тому почав голодування.

До такого рішення його підштовхнуло погане поводження. Стас утримується у вільготному приміщенні, хворіє, але не отримує необхідних ліків. Крім того, сама ситуація дика – адже в бойових діях він участі не брав, жодних злочинів не скоював, і перебуває в полоні тільки через те, що працював журналістом», – написав Є. Фірсов у Facebook.

Він також закликав міжнародні організації звернути увагу на факт голодування й посприяти скорішому обміну С. Асєєва.

Станіслав Асєєв зник 2 червня 2017 року на контрольованій бойовиками території. Свої публікації Асєєв підписував псевдонімом Васін і співпрацював з низкою українських ЗМІ, зокрема, проектом «Радіо Свобода» «Радио Донбасс.Реалии». Звільнити Асєєва закликала міжнародна організація «Репортери без кордонів». У лютому заяву солідарності з Асєєвим підписали голови Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко та Союзу журналістів Росії Володимир Соловйов. Про підтримку позиції колег також оголосили керівники Європейської Федерації журналістів.


Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password