MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

РФ: У колонії не прийняли передачу для Володимира Балуха (ОНОВЛЕНО)РФ: Володимир Балух перебуває в колонії в місті Торжку Тверської областіРФ: Володимира Балуха тримають у карцері СІЗОРФ: Володимир Балух перебуває у СІЗО у ТверіВолодимир Балух «знайшовся» у ЯрославліВолодимира Балуха для подальшого відбування покарання етапують до Тверської області РФРФ: Володимира Балуха етапували з Краснодара в невідомому напрямкуКрим: Володимира Балуха етапували до російського КраснодараКрим: Балух не проситиме про помилуванняКрим: Володимирові Балуху відмовили в УДЗКрим: Захист Балуха подав прохання про УДЗКрим: Балуха перевели з карантину до тюремного баракуКрим: Захисники не змогли відвідати Балуха в колоніїВолодимра Балуха етапували до Керченської колонії № 2Балух вирішив припинити голодуванняКрим: суд змінив вирок БалухуКрим останнім часом (05.07.–13.07.2018)Крим останнім часом (20.06.–05.07.2018)Крим останнім часом (15.05.–22.05.2018)До 74-ої річниці депортації кримських татар

Крим: Суд збільшив Балуху час перебування в колонії

25.04.2019   
ХПГ-інформ
Підконтрольний московській владі Верховний суд Криму оголосив неочікуване і таке, що суперечить російському законодавству рішення, а саме: не зараховувати час, проведений Володимиром Балухом у СІЗО, як день за півтора.

Як повідомляє Кримська правозахисна група, вчора, 24 квітня, президія підконтрольного московській владі Верховного суду Криму розглянула касаційне подання місцевої прокуратури. Заступник прокурора просив скасувати апеляційну постанову Верховного суду стосовно Володимира Балуха в частині зарахування у строк позбавлення волі часу перебування під домовим арештом. Прокуратура просила перерахувати цей строк і для цього передати кримінальну справу на новий апеляційний розгляд із новим складом суду.

Володимир Балух (архівне фото: Антон Наумлюк)

Проте, як каже адвокат Балуха, суд оголосив неочікуване і таке, що суперечить російському законодавству рішення, а саме: не зараховувати час, проведений Балухом у СІЗО, як день за півтора. Але, відповідно до ч. 3 ст. 72 КК РФ, час утримання особи під вартою зараховується до строку позбавлення волі із розрахунку один день за півтора дні відбування покарання у виправній колонії загального режиму. Ухваливши зараховувати цей час як день за день, суддя Любов Дяченко таким чином подовжила Балуху час перебування в колонії. Мало того, суддя ухвалила рішення навіть не відправляючи справу до апеляції, як просив прокурор.

Балух брав участь у засіданні по відеозв’язку і, як каже захисник, мав вигляд дуже виснажений. В’язень був вкрай обурений таким рішенням суду.

Остаточне мотивування такого рішення буде зрозумілою, коли адвокат матиме його текст.

Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник сподівається, що суддя зрозуміє грубу помилку, якої припустилася, і в рішенні все-таки час, проведений Балухом у СІЗО, буде обрахований як день за півтора. У противному разі захист оскаржуватиме це рішення.


Нагадаємо, 19 березня 2018 року, перебуваючи в СІЗО, Володимир Балух розпочав голодування на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки й 5 місяців у колонії-поселенні. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50–70 грамів сухарів з чорного хліба та чай з медом), що підтримує «балансування на нульовій позначці».

Пізніше Балух вирішив тимчасово припинити голодування, яке тривало більш ніж 200 днів. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у Балуха, внаслідок голодування, є підозри на виразку та панкреатит.

Раніше повідомлялося, що 3 жовтня 2018 року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Балуха засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

Хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що той повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні. Раніше Балух за свою проукраїнську позицію неодноразово зазнавав переслідувань з боку влади окупованого Криму. Його будинок співробітники поліції трусили двічі. Після другого трусу Балуха звинуватили в образі співробітника поліції та засудили до 320 годин обов’язкових робіт.

25 січня підконтрольний московській владі Керченський міський суд відмовив активістові в умовно-достроковому звільненні. Представник російської прокуратури мотивував відмову тим, що за час перебування Балуха в СІЗО «було зафіксовано 51 порушення». Балух участі в судовому засіданні не брав, прокоментувавши це словами: «У цирку участі не беру».

Також підконтрольний московській владі Верховний суд Криму відмовив захистові Балуха в перерахуванні строку його покарання. На думку захисту, Балухові неправильно обрахували час, проведений у СІЗО та під домовим арештом, і тому загальний термін покарання за обома вироками має бути менший.

22 лютого Володимира Балуха, якого за кілька днів перед тим вивезли з СІЗО Сімферополя до СІЗО Краснодара, етапували звідти в невідомому напрямку.

19 лютого Кримська правозахисна група повідомила, що Балуха до Краснодара етапували голодним і без речей. Пізніше того дня прес-служба Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової повідомила, що Балуха етапують до російської колонії, не уточнюючи, до якої саме. Як зазначила Москалькова, етапування може тривати від двох тижнів до одного місяця.

13 березня Балух «знайшовся» у Ярославлі, повідомила російська журналістка та громадська активістка Вікторія Івлєва. Перед цим Балух був у Воронежі.

27 березня повідомлено, що Балуха тримали у карцері СІЗО міста Твері і що передачі йому не дозволені.

З 29 березня цього року Балух перебуває у виправній колонії в місті Торжку Тверської області Російської Федерації (ФКУ ИК-4 УФСИН России по Тверской области).

Правозахисний центр «Меморіал» вважає Володимира Балуха політв’язнем.

 Поділитися