MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим: Бекиров заявив у суді, що хоче жити, але це скрутно в умовах СІЗОКрим: Російська прокуратура не бачить підстав для госпіталізації БекироваКрим: Російська влада не виконує рішення ЄСПЛ щодо БекироваКрим: Слідство у справі Едема Бекирова завершеноКрим: ЄСПЛ зобов’язав владу РФ помістити Бекирова до лікарніКрим: Едему Бекирову продовжили арештКрим: У Бекирова в СІЗО – напади ядухи та кашель із кров’юКрим: Експертиза нібито виявила сліди ДНК Бекирова на пакованнях набоїв та вибухівкиКрим: Хворого активіста Едема Бекирова залишили в СІЗОКрим: Бекирова перевели до медчастини СІЗОКрим: Стан Едема Бекирова не кращаєКрим: Едем Бекиров заявив, що умовами тримання в СІЗО відверто принижують його людську гідністьКрим: Едема Бекирова тримають у неналежних умовахКрим: Едема Бекирова повернули до СІЗОКрим: Активіста Бекирова вивезли з СІЗО до лікарніДеякі кримські події останніх днівКрим: «Тримання в ізоляторі – повільне вбивство»Крим: Асана Чапуха терміново госпіталізували (ОНОВЛЕНО)Крим: у Кязіма Аметова погіршився стан здоров’яКрим: Асану Чапуху змінили запобіжний захід

Крим: ЄСПЛ зобов’язав владу РФ провести незалежне медобстеження Едема Бекирова

15.07.2019   
ХПГ-інфом
У заяві ЄСПЛ від 10 червня сього року йдеться, що «незалежні та спеціялізовані ликарі» повинні підготувати окремі, детальні висновки щодо кожної з проблем із здоров’ям Бекирова.

Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження кримськотатарського активіста Едема Бекирова, якого обвинувачують у незаконному зберіганні вибухівки й набоїв та утримують у СІЗО Сімферополя. Про це розповів адвокат Олексій Ладін, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии».

Едем Бекиров (фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

У заяві ЄСПЛ від 10 червня сього року йдеться, що «незалежні та спеціялізовані ликарі» повинні підготувати окремі, детальні висновки щодо кожної з проблем із здоров’ям Бекирова.

«Ці незалежні медичні висновки повинні також вказувати, чи є медична допомога, яка на теперішній час надається заявнику [Бекирову], адекватною його медичним проблемам, а також чи підходить для останнього в якості запобіжного заходу утримання в тюрмі», – сказано в рішенні.

Посилаючись на заяву ЄСПЛ, адвокат надіслав клопотання до підконтрольної московській владі прокуратури Криму, керівництву сімферопольського слідчого ізолятора та начальнику медичної частини СІЗО, де утримують Бекирова.

«Є підстави вважати, що в Бекирова є неврологічне захворювання, занесене до урядового переліку, що перешкоджають утриманню в СІЗО. У зв’язку з цим я прошу забезпечити негайне медичне освідування Бекирова невропатологом, ендокринологом, хірургом, кардіологом, онкологом та хірургом-ортопедом», – розповів адвокат Ладін.

Адвокат Олексій Ладін (фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

Коротко про справу Бекирова

Кримськотатарського активіста Едема Бекирова російські силовики затримали вранці 12 грудня 2018 року на в’їзді до Криму. Бекиров, житель селища Новоолексіївки Херсонської области, їхав відвідати 78-річну матір і родичів. 13 грудня підконтрольний московській владі суд Сімферополя заарештував активіста на два місяці. Суд неодноразово продовжував цей запобіжний захід.

Не раз повідомлялося про загрозу життю активіста, який слабує на цукровий діябет і ще низку захворювань, не має однієї ноги – треба постійно робити перев’язування.

Повідомлялося, що адвокати Бекирова отримали «медичний висновок», у якому сказано, що його хвороби не перешкоджають його перебуванню під вартою.

Адвокат Олексій Ладін казав, що через болі в серці, ядуху та судороги Бекиров спить сидячи. Дочка в’язня Елеонра розповідала, що через антисанітарію в СІЗО в її батька з’явилися гнійні рани, ядуха, кашель. Крім того, його вивозили на примусову психіатричну експертизу.

Також повідомлялося, що експертиза, яка приводилися в рамках розслідування справи Бекирова, нібито виявила сліди його ДНК на пакованнях набоїв та вибухівки, які він начебто передав для зберігання людині, що зараз виступає як засекречений свідок на ім’я Карим Меметов. Захист підозрює, що ці зразки ДНК – саме ті, що були отримані на незаконний спосіб у грудні минулого року. Також психіатрична експертиза визнала Бекирова осудним.

28 травня адвокат Іслям Веліляєв відвідав Бекирова в СІЗО, після чого повідомив про критичне погіршення стану здоров’я свого підзахисного. Зі слів адвоката, окрім болів у серці, головних болів, проблем із підшлунковою залозою, оніміння ноги, високого тиску та високого рівня цукру у крові, у Бекирова з’явилися напади ядухи та кашлю з кров’ю.

6 червня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя продовжив Бекирову на два місяці – до 12 серпня – термін тримання під вартою в СІЗО.

11 червня з’явилося повідомлення, що Європейський суд з прав людини зобов’язав владу Російської Федерації негайно помістити Бекирова до лікарні не тюремного типу згідно з Правилом 39 Регламенту ЄСПЛ. Проте, старший слідчий кримського управління ФСБ РФ Іван Романець, попри рішення ЄСПЛ, відмовляється госпіталізувати Бекирова. Підконтрольна Кремлю прокуратура підтримала слідчого: «Підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не виявлено», – мовиться в письмовій відповіді на звернення захисту.

6 лютого цього року Едему Бекирову виповнилося 58 років.

 Поділитися