MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Балуха виписали з лікарні

22.10.2020   
ХПГ-інформ
Півтора місяці назад колишнього політв’язня жорстоко побили.

Колишнього політв’язня Кремля активіста Володимира Балуха сьогодні виписали з лікарні, де він перебував півтора місяці після жорстокого побиття. Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на фейсбук-сторінку громадської активістки Наталі Лютікової.

«Володимира виписали з лікарні швидкої допомоги, завершився страшний етап болю й невідомості. Новий день Володя почне з реабілітації та підготовки до відновлення», – йдеться в пості Наталі.

Про побиття  Володимира Балуха 8 вересня повідомив колишній політв’язень, український режисер  Олег Сенцов. Спочатку поліція заявила про те, що у Володимира Балуха забрали мобільний телефон і банківські картки. Згодом сумку з його речами знайшли.

За підозрою в заподіянні тілесних ушкоджень колишньому Балуху Дніпровський районний суд арештував 32-річного мешканця Київської області на два місяці без права застави.


Кримського фермера Володимира Балуха російська окупаційна адміністрація переслідувала через український прапор, що був піднятий над його домом із грудня 2013-го року. Крім того, він повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні. 

12 грудня 2016 року його арештували. Сторона звинувачення серед доводів вказувала на те, що активіст «не здав свій український паспорт і не відмовився від громадянства України». Перебуваючи в СІЗО, Володимир Балух розпочав голодування. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха вживати мінімальний набір продуктів, що підтримує «балансування на нульовій позначці».

5-го липня 2018-го року Роздільненський районний «суд» Криму засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тис. рублів за сукупністю двох кримінальних справ – про зберігання боєприпасів і про дезорганізацію роботи ізолятору.

Правозахисний центр «Меморіал» визнавав Володимира Балуха політв’язнем.

Указом Президента України у травні 2019 року Балуху призначена стипендія імені Левка Лук’яненка.

Володимир Балух повернувся до України в рамках обміну 7 вересня 2019 року.

У грудні минулого року стало відомо, що він разом з іншим колишнім політв’язнем Миколою Карпюком працюватиме при офісі Омбудсмана.

 

 Поділитися