пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
13.12.2015 | Анастасія Шапошнікова
У недержавних організаціях

Нехудожнє кіно у Художній галереї

   

12 грудня у Художній галереї Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна в Чугуєві пройшло 2 кінопокази фільмів 12-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Чугуївці подивилися не лише вітчизняні, а й зарубіжні роботи, які є досить актуальними для нас – українців. Приємно, що після кожного фільму у виставковій (по сумісництву глядацькій) залі починалося жваве обговорення побаченого, точилися дружні дискусії. В цілому, наші кінопокази охопили 4 документальні стрічки, подивилися б і більше, але треба було зважати на нестримний рух годинникової стрілки.

Здавалося, тематично ці документальні твори були різноманітними: «Володар» про маленьке село у Грузії, яке зіштовхнулося з декомунізацією у країні (і декомунізацією свідомості, котра в декого, на жаль, так і не здійснилася); «Пост Майдан» і «76-49», що висвітлюють найдраматичніші події з історії України, яка пишеться сьогодні; «Ефект доміно», де мова йде і про самоідентифікацію як нації, і про спорт, і навіть про кохання.

Однак все ж таки усі ці роботи мали дещо спільне – це висвітлення взаємодії окремої людини з суспільством, при цьому людини не гіперболізовано ідеальної, а реальної, яка помиляється, піддається сумнівам, вагається.

Дякуємо нашим відвідувачам-глядачам і окрема подяка «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» та «Чугуївській правозахисній групі», за підтримки яких здійснювався захід.

Анастасія Шапошнікова, науковий співробітник музею


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль