пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.01.2020 | ХПГ-інформ
In memoriam...

Сьогодні – Міжнародний день пам’яти жертв Голокосту

Аушвіц
   

Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яти жертв Голокосту.

Саме цього дня у 1945 році війська радянської армії звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерти Аушвіц–Біркенау, розташованому у польському місті Освенцімі. За різними оцінками за час існування цього концтабору загинуло від 1,5 до 2,2 мільйонів людей.

Пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7).

Генасамблея відкинула будь-яке заперечення Голокосту як історичної події, хай то буде повністю чи частково, і без заперечення засудила всі прояви релігійної нетерпимости, підбурювання, переслідування чи насильства стосовно окремих осіб або громад, обумовлених етнічним походженням або релігійними віруваннями, – де б це не було.

Встановлюючи пам’ятну дату, Генасамблея закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби майбутні покоління зберегли пам’ять про трагедію, а також щоб не допустити актів геноциду в майбутньому.

Протягом Другої світової війни, за загальними оцінками, знищено 6 мільйонів євреїв, серед яких – 1, 5 мільйонів дітей.

«Було б небезпечним та помилковим вважати Голокост лише результатом безумства групи нацистських злочинців. Насправді Голокост став кульмінацією тисячолітньої ненависти, шельмування та дискримінації, спрямованих проти євреїв, кульмінацією того, що тепер називається антисемітизмом», – наводить слова Генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерреша сайт організації.

Цього року День пам’яти проходить під гаслом «75 років після Аушвіца – поширення знань і збереження пам’яти про Голокост з метою досягнення загальної справедливости».


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль