MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Кримчанин Сервер Мустафаєв визнаний в’язнем сумлінняРФ: Умови утримання Мустафаєва в СІЗО Краснодара адвокатка називає «тортурними»Крим: Підконтрольний Кремлю суд визнав арешт Мустафаєва правомірнимКрим: Експертиза нібито виявила сліди ДНК Бекирова на пакованнях набоїв та вибухівкиКрим: Хворого активіста Едема Бекирова залишили в СІЗОКрим: Бекирова перевели до медчастини СІЗОКрим: Стан Едема Бекирова не кращаєКрим: Едем Бекиров заявив, що умовами тримання в СІЗО відверто принижують його людську гідністьКрим: Едема Бекирова тримають у неналежних умовахКрим: Едема Бекирова повернули до СІЗОКрим: Активіста Бекирова вивезли з СІЗО до лікарніДеякі кримські події останніх днівКрим: «Тримання в ізоляторі – повільне вбивство»Крим: Асана Чапуха терміново госпіталізували (ОНОВЛЕНО)Крим: у Кязіма Аметова погіршився стан здоров’яКрим: Асану Чапуху змінили запобіжний західКрим останнім часом (21.08.–30.08.2018)Крим: Олександра Стешенка засудили до 2 років позбавлення воліКрим останнім часом (15.05.–22.05.2018)До 74-ої річниці депортації кримських татар

Фігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» – в’язні сумління

16.06.2020   
ХПГ-інформ
Amnesty International визнала шістьох кримчан в’язнями сумління. Саму справу правозахисники вважають сфабрикованою.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала всіх фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» в’язнями сумління[1], – про це повідомлено на фейсбук-сторінці українського відділення організації. Саму справу правозахисники вважають сфабрикованою.

Судове засідання у справі (архівне фото)


«22 червня російський апеляційний військовий суд переглядатиме обвинувальний вирок, який винесли правозахиснику Еміру-Усеїну Куку і п’ятьом співвідповідачам у тій же справі в листопаді 2019 року за нібито причетність до організації Хізб ут-Тахрір (що заборонена як „терористична“ в Росії, але дозволена в Україні). // Ми вважаємо справу сфабрикованою, а всіх шістьох кримчан – Еміра-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Арсена Джеппарова і Рефата Алімова – ми вважаємо в’язнями совісті», – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, 12 лютого 2016 року після масових трусів і затримань підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя арештував Енвера Бекірова, Вадима Сірука, Мусліма Алієва та Емір-Усеїна Куку – їх обвинуватили в участі в «Хізб ут-Тахрір». 18 квітня 2016 року затримали Рефата Алімова та Арсена Джеппарова.

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (Російська Федерація) засудив кримчан до різних термінів позбавлення волі в колонії суворого режиму: Мусліма Алієва – до 19 років, Інвера Бекірова – до 18 років, Емір-Усеїна Куку – до 12 років, Вадима Сірука – до 12 років, Арсена Джеппарова – до 7 років, Рефата Алімова – до 8 років.

Правозахисний центр «Меморіял» у березні 2018 року визнав фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір політичними в’язнями.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


[1] В’язень сумління – це особа, яку переслідують і часто ув’язнюють за мирне висловлювання своїх політичних поглядів. Термін введений засновником «Amnesty International» британським юристом і правозахисником Пітером Бененсоном на початку 1960-х років.

 Поділитися