MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Спільна заява Міжнародного ПЕН-клубу та Білоруського ПЕН-центруБілорусь: Слідчий комітет зв’язав справи опозиціонерів та затриманих бойовиківЧастина затриманих у Білорусі бойовиків воювала на ДонбасіБілорусь: Під час протестів затримали більше ніж 300 людейНа святкуванні Дня Волі в Білорусі затримали більш ніж 120 людейУкраїнського журналіста побили в МінськуБілорусь: Стрілянина, вибухи, барикади. Загинув протестувальникПрипинити поліцейське насильство в Білорусі! (Заява УГСПЛ і ХПГ)Білорусь: Третій день протестівВідкрита заява правозахисних та громадських організацій України щодо затримання українських громадян в МінськуБілорусь: Четвертий день протестів. Ще один загиблий. Затримано українських правозахисниківБілорусь: Протести триваютьБілорусь: Головні події 14 серпняЗатриманих у Білорусі українських правозахисників звільнили

У Білорусі відбулися сутички з силовиками. Є затримані та поранені

10.08.2020   
ХПГ-інформ
Учора ввечері, 9 серпня, у Білорусі після закінчення голосування на виборах президента у Мінську, обласних та інших містах відбулися масові протести – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією.

Учора ввечері, 9 серпня, у Білорусі після закінчення голосування на президентських виборах у Мінську, обласних центрах та інших містах відбулися масові протести – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією. Проти протестувальників були кинуті силовики, повідомлялося також про внутрішні війська. Для розгону використовувалися спецзасоби, зокрема світлошумові гранати та водомети. Повідомлено про поранених.

Фото: Олександр Васюкович (Vot-tak.tv / Belsat.eu)


Учора зранку до столиці Білорусі з регіонів стягувалася військова техніка, частина доріг була заблокована. Під час протестів майже був відсутній доступ до месенджерів та соцмереж, протягом дня повідомлялося про блокування різних інтернет-ресурсів, що працюють на білоруську аудиторію, серед них Белсат, Радіо Свобода.

Протягом дня повідомлялося про фальсифікації на виборчих дільницях, затримання. Явка була дуже високою і у багатьох місцях голосування не вистачило бюлетенів – черги з виборців розтягнулися на багато метрів.

Скільки людей взяли участь у протестах оцінити важко – вони виникли стихійно, не були централізовані.

Під час протестів у Мінську відбулося кілька організованих розгонів з використанням палиць і щитів, світлошумових гранат, водометів та інших спецзасобів. Повідомлялося про поранених. У лікарні швидкої допомоги не назвали кількість, але самовидці казали принаймні про десять людей.

Фото: Олександр Васюкович (Vot-tak.tv / Belsat.eu)


За підрахунками правозахисного центру «Весна», під час розгону затримали 60 людей. Правозахисники кажуть, що загалом у день виборів затримали принаймні 120 осіб. Повідомлялося також про затримання журналістів.

Як повідомив Радіо Свобода представник «Весни», під час нічних протестів загинула одна людина – у результаті наїзду спецтранспорту на протестувальників, десятки людей серйозно постраждали. Офіційного підтвердження загибелі поки немає.

Фото: Олександр Васюкович (Vot-tak.tv / Belsat.eu)


Як передає Радіо Свобода, один з протестувальників, 35-річний Олександр, каже, що на відміну від попередніх акцій, демонстранти відбивалися, відбивали затриманих соратників, намагалися побудувати барикади. Людей спровокувало на протести те, що «це не вибори, а фальсифікація, злочин, знущання над народом». Він вважає, що кількість голосів за Лукашенка в кілька разів завищили, за Тихоновську – занизили.

Відео: Радіо Свобода


Сьогодні, 10 серпня, ЦВК оголосила попередні результати виборів. За словами голови ЦВК Лідії Єрмошиної, Олександр Лукашенко набрав 80,23 % голосів, Світлана Тихоновська – 9,9 %.

Андрій Дмитрієв отримав 1,04 %, Ганна Конопацька – 1,68 %, Сергій Черачень – 1,13 %. Проти всіх – 6,02. Явка склала 84,23 %.


Використано матеріяли Радіо Свобода, Белсат, телеграм-каналу NEXTA Live


9 серпня 2020 року відбулися шості в історії незалежної Білорусі президентські вибори.

Теперішній президент О. Лукашенко керує державою 25 років. Жодні вибори президента (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року) не визнані вільними та справедливими на міжнароднному рівні.

ЦВК відхилила пропозицію правозахисників про дистанційні вибори під час епідемії COVID-19, пославшись на нестачу для цього часу. Лукашенко не бачив підстав переносити вибори через пандемію.

18 червня Віктора Бабарика (колишнього керівника «Білгазпромбанку» і головного суперника Лукашенка) та його сина, керівника ініціятивної групи, Едуарда Бабарика затримали. 29 червня Amnesty International визнала їх в’язнями сумління.

14 липня ЦВК зареєструвала кандидатами у президенти Олександра Лукашенка, Світлану Тихановську, Ганну Конопацьку, Андрія Дмитрієва та Сергія Чераченя.

Бабарику у реєстрації відмовили – голова ЦВК Лідія Єрмошина пропонувала відмовити в реєстрації у зв’язку з невідповідністю декларації фактичним доходам та участі іноземної організації в його компанії.

Також відмовили в реєстрації колишньому керівникові Парку високих технологій Валерію Цепкалу – Єрмошина пропонувала не реєструвати Цепкала через (нібито) недостатню кількість підписів, необхідних для висування, а також неточні відомості в декларації дружини.

За відмову в реєстрації Бабарику та Цепкалу проголосували одноголосно.

З початку виборчої кампанії (на 13 липня) правозахисники нарахували білше за 700 затриманих, серед яких члени ініціятивних груп, активісти, політики, блогері, журналісти і просто перехожі. 129 людей покарали адміністративними арештами, 252 – оштрафували.

 Поділитися