MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Новини

Мілітариzовані: Росія посилює діяльність ‘Юнармії’ у Криму

19.03.2024
На тимчасово окупованих територіях Росія активно розбудовує мережу закладів, які пропагують вступ до армії РФ і глорифікують війну проти України. Більше про центр “військово-патріотичного виховання молоді”, який планують створити в Севастополі, орвеллівський потяг російського Міноборони, що завітав на батьківщину Леніна, телеграм-канали “Юнармії”, що промовляють самі за себе, — у статті ХПГ.

Відновлення і реабілітація після полону — Уряд ухвалив постанову

18.03.2024
Розробка документа тривала цілий рік. Над ним працювали експерти МОЗ України, Командування медичних сил Міністерства оборони, МВС, Мінсоцполітики, Мінветеранів.

Вони б’ють по тим, хто рятує життя. Підсумки тижня

18.03.2024
Росія завдає ударів по медиках і рятувальниках. Комісія ООН з розслідування порушень в Україні оприлюднила чергову доповідь. Омбудсман вимагає розслідувати діяльність російського Червоного Хреста. ХПГ коротко розповідає про події тижня, що минув.

Не визнавати ‘фарс Кремля’

15.03.2024
У той час як МЗС і Верховна Рада закликають світ не визнавати незаконні “вибори”, російські силовики обходять обійстя мешканців тимчасово окупованих територій зі зброєю. Більше про псевдовибори президента РФ на тимчасово окупованих територіях України — у статті ХПГ.

Росіяни викрали з Енергодара двох братів, що працювали на ЗАЕС, – їх шукають рідні

14.03.2024
Людмила Василівна чекає на повернення з російського полону одразу двох рідних людей: у вересні 2022 року в Енергодарі росіяни забрали її братів – близнюків Сергія та Олександра Коржів. 

Обмовив себе під загрозою тортур: російський суд залишив чинним вирок Максиму Буткевичу

13.03.2024
Верховний суд у Москві розглянув касаційну скаргу українського журналіста і правозахисника Максима Буткевича і залишив без змін “вирок”, який виніс йому рік тому так званий суд “ЛНР”: 13 років колонії суворого режиму.

Як наука опирається тиранії. Дайджест російських протестів

13.03.2024
Відомого педіатра і просвітника арештували через інтерв’ю, в якому він назвав війну “великим лихом”. В одному з російських НДІ всім підписантам листа проти війни довелося покинути країну.

Після деокупації Київщини правоохоронці виявили 1590 тіл

13.03.2024
Як раніше наголошував Генпрокурор України, “Після звільнення ми виявили масові поховання з понівеченими тілами чоловіків, жінок, дітей. Тортури, вбивства, сексуальне насильство. Це і є справжнє обличчя ‘руського миру’ та режиму РФ, який засновано на повній зневазі до принципів прав людини та гуманітарного права”. 

Україна має відомості про 550 000 воєнних злочинців

13.03.2024
Українські правоохоронці розповіли про розслідування воєнних злочинів на щорічному засіданні експертів в Гаазі.

Засудили 15 військових РФ, які утримували 368 жителів села Ягідного у шкільному підвалі

12.03.2024
Як наголосили правоохоронці, людей майже місяць тримали у підвалі як “живі щити”, адже у самій школі російські військові облаштували свій штаб. Більше про “підвал смерті” у Ягідному, вцілілих і їхніх катів — у статті ХПГ.

Публікації

Звільнення від відбування покарання за станом здоров’я

15.03.2024
Юристи ХПГ створили покрокову інструкцію для засуджених, які мають право на звільнення через тяжкі захворювання і хочуть звернутися до нас за правничою допомогою.

Війна проти пам’яті — як росіяни руйнують пам’ятники та меморіали в Україні

13.03.2024
Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору стало відомо про нову хвилю руйнувань пам’ятників на окупованих територіях України.

Харківщина: під ударом — історія, релігія, мистецтво

11.03.2024
Пропонуємо до вашої уваги дослідження про пошкодження чи знищення історичних пам’яток та будівель, призначених для релігійних та мистецьких цілей (24 лютого 2022 — 29 лютого 2024 року, Харківська область).

‘Тут неможливо було врятуватися’, — мешканка Бородянки

08.03.2024
Ганна Шморгун — мешканка сумнозвісного будинку по вулиці Центральній, 353. Разом із сусідами вона ховалася у приватному секторі, але і там було небезпечно. Росіяни гатили по будинках з танків, розстрілювали людей на вулицях і закопували загиблих у канаві.

Досягнення цілей — це правильні питання

04.03.2024
Для того, щоб досягти поставлених цілей, їх бажано розбити на невеликі незалежні етапи. Потім слід розділити їх на невеликі кроки або завдання.

Свободу Олегу Орлову! 

29.02.2024
Заява Міжнародної Асоціації ‘Меморіал’

Катування священників, знищення храмів

27.02.2024
Це лише частина із сотень злочинів Росії проти церков під час війни в Україні.

Два роки повномасштабної російсько-української війни: Харківська область

24.02.2024
За цей час ми задокументували щонайменше 15096 міжнародних злочинів, ймовірно вчинених російськими окупантами. Найбільше було зафіксовано інцидентів, пов’язаних з обстрілами або бомбардуваннями — 11365. Війна триває.

Призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника

20.02.2024
Право на таку пенсію мають непрацездатні члени родини як померлих осіб, так і тих, хто зник безвісти. Юристка ХПГ відповідає на основні питання.

‘Майже вся моя сім’я загинула’

19.02.2024
Жителька Бородянки Тетяна Букіна разом зі своїми родичами ховалася у підвалі від російських бомбардувань. Першого березня росіяни скинули кілька авіабомб на їхній будинок. На жаль, панельні перекриття не витримали і поховали під собою багатьох людей.

Російсько-українська війна: що таке фільтрація?

19.02.2024
Фільтрація — насильницький, неврегульований процес з’ясування персональних даних затриманих людей, їхніх соціальних контактів, поглядів та ставлення до держави-окупанта, їхньої безпеки для держави-окупанта, а також їхньої готовності співпрацювати з загарбниками.

Чим займається і кому потрібен військовий капелан?

16.02.2024
І до чого тут чебуреки? Історію зі служби пригадує підполковник ЗСУ Олег Сидоренко.