MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Юристи Харківської правозахисної групи відвідали Донеччину

17.08.2015   
Наталія Охотнікова
Харківська правозахисна група у рамках виконання проекту «Захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні» за підтримки Європейського Союзу у особі Європейської Комісії та проекту «Юридична підтримка ВПО та постраждалому від конфлікту населенню в Україні» Датської Ради з питань біженців 13-15 серпня 2015 року провела виїзні консультації у Донецькій області.


Харківська правозахисна група у рамках виконання проекту «Захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні» за підтримки Європейського Союзу у особі Європейської Комісії, 13-15 серпня 2015 року та проекту «Юридична підтримка ВПО та постраждалому від конфлікту населенню в Україні» Датської Ради з питань біженцівпровела виїзні консультації у Донецькій області. Команда ХПГ у особі журналіста Яніни Смілянської та юристів Володимира Глущенка та Наталії Охотнікової відвідала місто Світлодарськ, селища Миронівський та Луганське Донецької області, де було проведено низку юридичних консультацій, спрямованих на інформування внутрішньо переміщених осіб про їх права та механізми їх захисту, а також на надання безкоштовних юридичних консультацій та правової допомоги з усіх питань, що цікавили внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, серед внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО) були поширені пам’ятки про їх права та контакти служб, які займаються проблемами ВПО. Найгострішими та найболючішими, як виявилося за результатами поїздки, стали питання працевлаштування ВПО, можливості звільнення осіб без їх згоди та юридичне оформлення. Також осіб, що прийшли за отримання консультації цікавили питання соціальної сфери – як оформити соціальні виплати, переоформити пенсії та субсидії тощо.

Дуже багато проблем стосувалося перепідпорядкування бюджетних установ з Дебальцевского району, що з лютого 2015 року є окупованим так званою «ДНР», до Артемівського району Донецької області. Працівники бюджетної сфери скаржилися на відсутність заробітної платні, та будь-якого фінансування з боку держави. Окремим змістовним блоком виступили питання компенсації за майно, яке було пошкоджене внаслідок бойових дій. Юристи ХПГ надали ВПО, що звернулися з цього питання, комплексну юридичну консультацію та склали зразки необхідних процесуальних документів для захисту прав власників такого майна.

До кінця 2015 року юристи ХПГ планують здійснити ще ряд таких поїздок до 6 регіонів України з метою надання подібних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб, та моніторингу виконання Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні» у місцях компактного проживання ВПО.

 Поділитися