Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1097312259


09.10.2004 | Інф. "УМ"
09
джерело: www.umoloda.kiev.ua

Опозиційну пресу ріжуть на шматки з нагоди річниці загибелі Гонгадзе?

   

Знищено майже половину накладу дніпропетровської газети "Лица", яка публікує багато критичних матеріалів про Прем’єра Віктора Януковича. Про це, як повідомляє Інститут масової інформації, вчора заявила головний редактор видання Олена Гарагуц. З 33 тисяч примірників удалося врятувати лише 16 тисяч.

Редактор розповіла, що у вівторок до друкарні, де друкувалася газета, прийшли люди у міліцейській формі і наказали працівникам на верстаті для різання паперу порізати наклад. У цей час голова підприємства перебував на лікарняному. "Ми не можемо назвати ні прізвищ, ні належності (людей у формі) до будь-яких органів. Зараз ми це з’ясовуємо", - каже Гарагуц. І пояснює: "Справа в тім, що наша газета друкує багато критичних матеріалів на адресу діючого Прем’єр-міністра. Зокрема, у цьому номері було щонайменше три матеріали: стаття Тетяни Коробової, заява Олександра Мороза у справі Гонгадзе, а також стаття з "Української правди" "Подвиг журналіста". Я думаю, що йдеться про виконання тих міліцейських "темників", про які заявляла "Наша Україна".

Олена Гарагуц повідомила, що редакція газети збирається виставити претензію друкарні за невиконані роботи та моральну шкоду, а також дати хід цій справі через суд.

Прикметно, що водночас на Дніпропетровщині правоохоронці затримали вантажівку, яка перевозила наклад іншої опозиційної газети - "Вечерние вести", що підтримує Юлію Тимошенко і Віктора Ющенка. Нібито через підозру в причетності до ДТП, яка сталася в сусідньому селі і спричинила загибель велосипедиста, хоча насправді до затриманого водія прибули слідчі з місцевого райвідділу міліції, які зірвали пломби, розвантажили та обшукали КамАЗ і перерахували газети. За результатами обшуку слідчі склали протокол, в який унесли назву видавництва, номер замовлення на друк та реквізити редакції. Потім вантажівку відпустили. Газета потрапила до читачів із запізненням на добу.

Тієї ж ночі так само було затримано наклад "ющенківської" газети "Без цензури" в Харківській області.


Рекомендувати цей матеріал