Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1103718079


22.12.2004

Журналісти “Інтера”, ICTV, "Нового каналу", "1+1", "Тонісу" і ТНТ виступили із заявою проти цензури на їхніх телеканалах

   

Як передає кореспондент УНІАН, в заяві, оприлюдненій на спец-конференції журналістом ICTV Сергієм ШВЕЦЕМ, зазначається, що журналісти українських телеканалів занепокоєні загрозою висвітлення вирішального періоду виборів у спотвореному вигляді. "Всупереч стандартам професійної журналістики, влада, а під її тиском і частина власників та менеджерів телеканалів прагнуть замовчувати важливі події або перекручують їх сутність", — підкреслюється в зверненні.

Журналісти, усвідомлюючи власну відповідальність за надання людям інформації, вимагають дотримання стандартів висвітлення подій каналами, на яких вони працюють. Зокрема, зазначають журналісти, всі інформаційні програми повинні інформувати про всі суспільно значущі події; всі інформаційні програми повинні представляти всі значущі точки зору на події, що висвітлюються; вся інформація, що потрапляє до ефіру, має бути перевіреною та містити посилання на джерела. "Ми зобов’язуємося виконувати ці стандарти. Ми впевнені, що повне і професійне висвітлення вирішального періоду виборів є вкрай необхідним для глядачів. Ми закликаємо колег приєднатися та підтримати нашу позицію", - наголошується у зверненні журналістів.

Заяву підписали більш як 40 журналістів цих каналів. Процес збору підписів продовжується.

(УНІАН, 28.10.2004 13:50)

Рекомендувати цей матеріал