Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1113464538


14.04.2005
02

Про загибель у чистому полі старшого лейтенанта Руслана Фабрука і рядового Петра Матвійчука повідомив 9 лютого прес-центр Міністерства оборони

   

7 лютого розпочалася передислокація військової техніки з однієї частини Південного оперативного командування (Одеська область) в іншу. Під час маршу одна з БМП (бойова машина піхоти) заглохла. Командування прийняло рішення залишити БМП на місці і продовжувати рух колони.

Для охорони бойової машини у вантажівці ЗІЛ-131 біля неї залишили старшого лейтенанта Руслана Фабрука і рядового Петра Матвійчука.

8 лютого до БМП приїхав армійський тягач. Залишених біля БМП офіцера та рядового знайшли мертвими під тентом ЗІЛа. Експерти встановили, що смерть настала від отруєння чадним газом.

Керівництво Міністерства оборони через свій прес-центр визнало винними у трагедії самих загиблих. Вони, йдеться у повідомленні прес-центру, порушили правила користування обігрівачем. Та здоровий глузд підказує, що винні командири, які наказали лейтенантові та рядовому залишитися, як кажуть, у чистому полі в дні, коли в Україні лютують морози.

(“Високий Замок”, м. Львів, №27, 12 лютого 2005 р.)

***

Трагічну НП розслідує військова прокуратура, не виключено порушення за цим фактом кримінальної справи.

(“Україна молода”, №25, 10 лютого 2005 р.)


Рекомендувати цей матеріал