Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1115629810


09.05.2005
02

Інформаційна сфера і виклики часу

   

Підсумки роботи Державного комітету телебачення і радіомовлення України у 2004 році та основні завдання на 2005 рік розглянули у четвер учасники колегії цього відомства.
Керівник комітету Іван Чиж відзначив, що протягом 2004 року тривала робота з удосконалення законодавства в інформаційній сфері. В цілому розроблено понад 30 законопроектів, 5 указів, 9 розпоряджень Президента України, ряд постанов уряду тощо. Зокрема, результатом плідної співпраці з парламентським комітетом стало прийняття законів України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за порушення законодавства про друковані ЗМІ". Були внесені зміни і до Закону України "Про інформаційні агентства".
Як прозвучало на колегії, станом на 1 січня 2005 року в Україні зареєстровано та перереєстровано 21 тис. 810 періодичних видань. Це на понад 5,5 тис. більше, ніж у 2002 році. На початок нинішнього року зареєстровано і перереєстровано 120 інформаційних агентств, з них 5 —державних.
На засіданні колегії відзначено значний вклад у формування позитивного іміджу держави Українського національного інформаційного агентства — Укрінформу. Торік завдяки його успішній новій діяльності значно зросла кількість передплатників продукції агентства і в Україні, і за кордоном, а загальна кількість їх отримувачів становить понад тисячу, наголосив керівник комітету Іван Чиж.
Він позитивно відзначив також динамічний процес створення повноцінної кореспондентської мережі агентства за кордоном. Упродовж 2004 року, нагадав він, відкрито кореспондентські пункти у Брюсселі, Варшаві. Власними кореспондентами агентства у Російській Федерації, Бельгії, Польщі, Угорщині, Китаї, Сербії і Чорногорії, Румунії, Швеції підготовлено торік майже півтори тисячі повідомлень. За словами Івана Чижа, успішно реалізується Державна програма "Журналіст" та галузеві програми "Мала преса" і "Районне радіо та телебачення". Відзначалося активне запровадження комп’ютерного набору і верстки в обласних і районних редакціях та друкарнях.
Іван Чиж наголосив, що пріоритетами діяльності комітету залишатимуться людина та її права, духовність у державі, забезпечення позивного іміджу України, захист інформаційної безпеки й інформаційного суверенітету держави. Інформаційна сфера має відповідати усім викликам часу, наголосив Іван Чиж. "Ми не руйнували, а додавали до розвитку інформаційної політики", — підкреслив голова Державного комітету телебачення і радіомовлення.

("Урядовий кур’єр", 29 січня 2005 р.)


Рекомендувати цей матеріал