MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Я сказав росіянам на блокпосту, що їду на Азовсталь’ Омбудсмани Турецької Республіки зустрілися з рідними бранців РФНацгвардійця РФ судитимуть за сексуальне насильство щодо викраденого чоловіка Похований курган: росіяни знищують унікальну пам’ятку в Маріуполі‘Один брат загинув, другого ледве врятували’, — історія мешканки ЗагальцівВійна з темрявою. Підсумки тижняРосія створила ‘всепроникну атмосферу страху’ на ТОТ‘Росіяни вбивали зі звірячою жорстокістю’ ‘Росія воює проти звичайного життя людей’, — Президент України‘Суди’ над полоненими: у ‘ДНР’ до тривалого ув’язнення засудили десятьох ‘азовців’Права осіб, що повернулися з російського полонуНавіщо?Зруйновані села Дібрівне та Курулька з повітряВже отримали дані щодо 170 постраждалих від воєнних злочинів Мілітариzовані: Росія посилює діяльність ‘Юнармії’ у КримуВідновлення і реабілітація після полону — Уряд ухвалив постановуВони б’ють по тих, хто рятує життя. Підсумки тижняЗвільнення від відбування покарання за станом здоров’яРосіяни викрали з Енергодара двох братів, що працювали на ЗАЕС, — їх шукають рідніОбмовив себе під загрозою тортур: російський суд залишив чинним вирок Максиму Буткевичу

Генеральному Консулу Республіки Польща у Львові

13.11.2006   
Мирослав Маринович
"Приймаючи цю нагороду зі щирою вдячністю, ми хотіли б запевнити Вас, що найбільшою винагородою для нас будуть тривалі добросусідські і партнерські стосунки між Україною і Польщею. Встановлення цих стосунків і перші їхні плоди стали найвизначнішою домінантою нашого геополітичного простору упродовж останніх 15 років "

Генеральному Консулу Республіки Польща у Львові

пану Вєславу Осуховському

Високоповажний Пане Консул!

Я маю високу честь від імені всіх нагороджених звернутися до Вас, а у Вашій особі – до Президента Польської Республіки Лєха Качинського зі словами великої вдячності за вручені нам високі відзнаки. Нам приємно, що наш скромний доробок на ниві українсько-польського порозуміння знайшов таке велике пошанування з боку Польської держави. Приймаючи цю нагороду зі щирою вдячністю, ми хотіли б запевнити Вас, що найбільшою винагородою для нас будуть тривалі добросусідські і партнерські стосунки між Україною і Польщею. Встановлення цих стосунків і перші їхні плоди стали найвизначнішою домінантою нашого геополітичного простору упродовж останніх 15 років й обіцяють стати окрасою усіх підручників нашої спільної європейської історії.

Високоповажний Пане Консул! Дозвольте мені тут розвинути думку, яку мені вже випала нагода висловити 1 листопада цього року на спільних поминальних урочистостях на Личаківських військових меморіалах. В історії українсько-польських стосунків були різні історичні періоди, які позначені різними патріотичними мотиваціями. Був час, коли любов до рідної землі спонукала визначних достойників трьох народів – польського, литовського й українського – докладати зусиль, щоб розбудовувати тодішній спільний дім – Річ Посполиту. Був також час, коли любов до Батьківщини вимагала від наших предків зустрітись на полі бою і мужністю героїв обстоювати правоту своїх державницьких устремлінь. Сьогодні та сама любов до Батьківщини вимагає від нас мужності у подоланні негативного спадку минулих століть і певної висоти духу, на якій лише і відкриються нові перспективи в українсько-польських стосунках.

На заваді цим перспективам можуть стати щонайменше два чинники. По-перше, дуже легко сплутати епохи і перенести в день сьогоднішній логіку взаємного поборювання. У зв’язку з цим ми з вдячністю згадуємо імена наших численних польських друзів, які допомогли нам сприйняти новий дух часу і стали нам побратимами у великій справі міжнаціонального порозуміння. По-друге, наші зусилля на користь добросусідства можуть бути увінчаними певними нагородами, але ніколи не можуть вважатися остаточно завершеними. Достатньо лише сказати собі: „Все. Ми досягли бажаного”, як ворог роду людського змушує почати сізифову працю спочатку. Тому в суспільно-політичному житті обох наших країн не має забракнути позитивних творчих ініціатив, які допоможуть справитися з новими викликами часу.

Просимо Вас запевнити Президента Польщі, що, вдячно приймаючи його нагороду, ми готові й надалі спільно з нашими польськими колегами нарощувати досвід взаємокорисної співпраці та порозуміння.

Від імені нагороджених  Мирослав Маринович

 Поділитися