Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1167071566


25.12.2006
Права жінок
джерело: www.zik.com.ua

В Україні середня зарплата жінок становить 68,8% від заробітної платні чоловіків

   

В Україні праця чоловіків цінується більше ніж робота жінок: зарплата жінок у середньому становить 68,8% від заробітної платні чоловіків. Про це повідомила 22 грудня начальник відділу ґендерної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Раїса Семенець в Ужгороді під час Всеукраїнських слухань щодо ґендерних питань.

«Як свідчать статистичні дані, на державній службі працює більше жінок, ніж чоловіків – 75% проти 25%. Здавалося б, що така ситуація логічно веде до необхідності прийняття відповідних нормативних актів про підтримку чоловіків щодо вступу на державну службу. Але детальний аналіз ситуації свідчить, що стан розподілу у службовій ієрархії складається на користь чоловіків, які працюють на керівних посадах», – зазначила посадовець

З її слів, серед загальної кількості держслужбовців кількість жінок традиційно знижується з підвищенням рівня службових посад. «Немає жодної жінки у складі Кабміну. Серед голів облдержадміністрацій було три, а залишилося лише дві», – розповіла Раїса Семенець.

«Низький відсоток представництва жінки в органах влади неминуче призвів до зниження їх впливу на прийняття найважливіших державних рішень: у питаннях розподілу ресурсів, економічного розвитку, безпеки держави, дипломатії. Вони не впливають на формування багатьох аспектів зовнішньої і внутрішньої політики», – зауважила посадовець.


Рекомендувати цей матеріал