Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1186062400


02.08.2007 | Георгій Кобзар
Права дітей

Більше тисячі харківських дітей чекають на усиновлення

   

Більше тисячі дітей у Харкові зараз внесені до єдиного державного електронного банку даних на усиновлення  та очікують вирішення своєї долі.

Досить часто єдиним шансом знайти своїх батьків для цих дітей стає прийомна родина. На сьогодні в Харківській області діє 12 таких родин. Але й вони не в змозі докорінно вирішити проблему.

Як повідомив журналістів начальник міської служби у справах неповнолітніх Олександр Малько,  з 2006 року служба активізувала роботу зі сприяння усиновленню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, по Харківській області за поточний рік вже набули нових батьків вже 134 дитини, серед них 67 дітей – з міста Харкові. Із останніх було усиновлено громадянами України 36 дітей, іноземними громадянами – 31.

Втім, як зазначає Олександр Малько, всиновлювачі хочуть брати в свої сім’ї зовсім маленьких та здорових сиріт. А от що робити з іншими дітлахами? Це нагальне питання потребує свого вирішення.

Також після проведення рейдів з виявлення малолітніх бродяг на вулицях міста, служба у справах неповнолітніх б’ється над питанням – куди направити цих дітей. Хворих передають до лікарень, здорових – дівати фактично нікуди. Переданий у 2002 році містом на баланс обласної влади притулок для неповнолітніх іноді навіть не має вільних місць, тому найближчим часом планується розглянути пропозицію зі створення у Харкові міського притулку для дітей.

 


Рекомендувати цей матеріал