Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1188894325


04.09.2007
Хроніка
джерело: www.korespondent.net

Відкрито перший спільний меморіал для радянських солдат та вояків ОУН-УПА

   

Вперше в Україні зведено спільний меморіал для солдатів радянської армії та вояків ОУН-УПА. Відкриття комплексу пам’яті відбулося напередодні на Івано-Франківщині у селі Крихівці.

У неділю в селі Крихівці, що на Івано-Франківщині, з нагоди 566-річчя села освятили перший в Україні спільний меморіал радянських солдатів та вояків ОУН-УПА.

Як повідомили у прес-службі Івано-Франківської міської ради, сільський голова Василь Владін проінформував, що місце під меморіал було відведено ще у 1992 році.

«Ми мабуть першими в Україні об’єднали загиблих, і закликаємо усіх не робити розбрату серед української нації, - наголосив він. – Це наша історія і не варто нею спекулювати будь-кому».

Згідно з повідомленням, меморіал зводили за кошти громади та меценатів. По обидві сторони насипаної могили встановлено мармурові стели: справа – солдатам Радянської армії, а навпроти - воякам ОУН-УПА. На кам’яній плиті викарбувано імена сельчан, які поклали життя за Україну. Тут знайшли свій спочинок 44 радянські солдати і16 вояків УПА та січових стрільців.

Сільський голова Крихівців переконаний, що зі зведенням цього меморіалу має розпочатися об’єднання України і примирення ветеранів Великої Вітчизняної війни та колишніх вояків Української Повстанської Армії. Василь Владін наголошує, що «постійну ворожнечу треба вже припиняти», бо інакше Українську державу не збудувати.

Проте, голова Братства УПА Карпатського краю Фотій Володимирськи заявив: ”УПА ніколи не примириться з гекечепістами та енкаведистами», які у роки війни катували та знущалися над повстанцями. “І забути це неможливо”, - наголосив він.


Рекомендувати цей матеріал